m:tel Premijer liga BiH: Podjela plijena koja nikom posebno ne odgovara! (FOTO)

U posljednjem susretu 28. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Olimpik i Tuzla siti odigrali su neriješeno 1:1 (0:1).

olimpik - tuzla siti, plbih, 28. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Građani iz Siminog Hana pored Tuzle imali su imperativ pobjede na gostovanju kod Olimpika u Sarajevu jer bi se sa tri eventualna boda ozbiljno umiješali u bitku za Evropu, dok bi domaćin sa "Otoke" trijumfom pobjegao najugroženijim timovima Krupi i Radniku u borbi za opstanak.

Međutim, niko nije ostvario ono što je planirao u ponedjeljak na "Koševu" u posljednjoj utakmici 28. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

OLIMPIK - TUZLA SITI 1:1 (0:1)

Tuzlaci su već u desetom minutu stigli do prednosti iz jedanaesterca.

Penal je skrivio Nebojša Gavrić, koji je oborio Adnana Džafića u kaznenom prostoru, a sudija iz Zenice Ermin Sivac pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator sa "kreča" bio je Goran Brkić - 0:1.

Do odlaska na odmor u poluvremenu, više od igre imali su izabranici Husrefa Musemića, koji su mogli i da udvostruče prednost, međutim, rezultat se u prvih 45 minuta nije promijenio.

U nastavak susreta su bolje ušli sarajevski "vukovi", pa je već na samom početku Ivan Čurjurić pogodio stativu i nagovijestio izjednačenje, koje se dogodilo u 62. minutu.

Poslije centaršuta iz kornera, najviši u skoku bio je Kenan Horić, koji je pogodio mrežu Nevresa Fejzića - 1:1.

Nekoliko minuta kasnije, Olimpik je mogao da stigne i do preokreta, međutim Aladin Šišić nije bio precizan iz izgledne situacije.

Sarajlije su ovim trećim remijem u sezoni stekli "plus dva" boda iznad opasne zone, dok je Tuzla ostvarila šesti neriješen rezultat i za četvrtoplasiranim Zrinjskim zaostaje četiri boda.

TUZLA SITI: Fejzić, Lučić, Morris, Mehidić, Đerić, Doffo, Karjašević, Džafić, Mišić, Brkić, Ubiparip. Trener: Husref Musemić

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Isić, Perišić, Čurjurić, Handžić, Gavrić, Hadžanović, Šišić, Osmanović. Trener: Slavko Petrović