PREMIJER: Raspucao se i Čelsi

"Plavci" su kao gosti pobijedili "staru mušteriju" Bolton 4:0 golovima Drogbe, Malude, Anelke i Ramireša.

PREMIJER: Raspucao se i Čelsi Izvor: MONDO

Bolton je redovna "mušterija" Čelsiju. "Plavci" su u ponedeljak uveče, u posljednjoj utakmici 24. kola Premijer lige, savladali Bolton sedmi put uzastopno (računajući i jedan meč u Karling kupu). Kao gosti su pobijedili 4:0 (2:0) golovima Didijea Drogbe, Florana Maluke, Nikolasa Anelke i Ramireša.

Čelsi je crnu seriju od šest mečeva bez pobjede prekinuo uoči Nove godine, 29. decembra. Pogađate, protiv Boltona. Tada su se sastali na Stamford bridžu i bilo je 1:0.

Ni poslije toga tim Karla Anćelotija nije blistao u prvenstvu, u naredne tri utakmice zabilježio je remi, poraz i pobjedu. I onda je usledio još jedan duel sa ekipom Ovena Kojla.

Da Bolton neće savladati Čelsi ni u 16. uzastopnom duelu (još od 13. decembra 2003) nagovijestio je Drogba već u 11. minutu. Maluda je oduzeo loptu Gretaru Steinsonu, ona je došla do Drogbe koji je opalio sa 25 metara i "probušio" domaćeg golmana Jusija Jaskelainena - 0:1.

U 41. minutu bilo je 0:2. Obi Mikel je centrirao sa lijeve strane, Branislav Ivanović je pred golom domaćina odigrao glavom, lopta je došla do Malude koji je iz drugog pokušaja (prvi izblokiran), sa ivice peterca, ali skoro iz mrtvog ugla pogodio mrežu.

U 56. minutu Anelka je najavio i debakl Boltona - odbijena lopta je došla do njega, na 12 metara od gola, i Francuz je precizno šutirao - 0:3.

Konačan rezultat postavio Brazilac Ramireš, koji je prošlog ljeta stigao iz Benfike. U 74. minutu postigao je svoj "prvijenac" - 0:4.