"Petarda" Partizana - Iliev rešeta

Crno-bijeli pobijedili Zemun u prijateljskoj utakmici 5:0 (4:0). Ivica Iliev dao tri gola, po jedan Marko Šćepović i Radosav Petrović.

"Petarda" Partizana - Iliev rešeta Izvor: MONDO

Prošlo je tek osam dana od početka priprema, a crno-bijeli su se već raspucali. U "Zemunelu" su na terenu sa vještačkom travom ugostili komšije i deklasirali ih u prijateljskom meču:

Partizan - Zemun 5:0 (4:0)

Prvoligaš nije imao šta da traži protiv šampiona na zemunskom "minusu". Crno-bijeli su već na poluvremenu vodili 4:0, a golgeterski raspoložen bio je Ivica Iliev, koji je na odmor otišao sa tri gola na kontu. Pored njega u strijelce se u prvih 45 minuta upisao i Marko Šćepović.

Sve golove izabranici Aleksandra Stanojevića dali su poslije izgrađenih akcija.

Iliev je dva dana ranije na triagonalu u "Zemunelu" dao dva gola. Dakle, već je ušao u zavidnu golgetersku formu.

U nastavku je parni valjak malo usporio, a tačku na meč stavio je Radosav Petrović, u svom stilu, snažim udarcem.

Stanojević je čuvao Mladena Krstajića i Klea i nije ih slao na teren, a Nemanja Tomić nije igrao zbog lakše povrede.

Crno-bijeli su prije utakmice sa Zemunom odigrali triagonal na kome je "prva ekipa" Partizana pobijedila "drugu ekipu" - 2:1, kao i Teleoptik - 1:0, dok je "druga ekipa" bila bolja od "optičara" - 2:1.

Partizan još nije reagovao u zimskom prelaznom roku, bar ne što se pojačanja tiče, ali će u srijedu doći tandem mladih igrača Boke juniors na probu. "Gaučosi" će u Beograd stići oko 17 sati.

Vezista Gaston Rosi ima 20 godina i igrao je za prvi tim Boke juniors, ali samo u prijateljskim utakmicama. Napadač poljskog porijekla, Leandro Kusko, ima samo 17 godina. Njih dvojica će putovati sa crno-bijelima u Antaliju (u petak) gdje će pokušati da se nametnu treneru Stanojeviću.

To je prvi praktičan korak u saradnji Partizana i Boke juniors.