KUP ITALIJE: Inter sa penala, Milan gura

Pobjedom nad Sampdorijom u Đenovi 2:1, Milan se plasirao u polufinale Kupa Italije. Inter prošao na penale, povreda Dejana Stankovića.

KUP ITALIJE: Inter sa penala, Milan gura Izvor: MONDO

Lider Serije A Milan ostao je na putu osvajanja duple krune u Italiji.

Milan je kao gost pobijedio u srijedu Sampdoriju 2:1 i plasirao se u polufinale italijanskog kupa.

Za samo pet minuta golovima Brazilca Alešandra Pata (od 17. do 22. minuta) Milan je stekao veliku prednost, a Stefano Guberti je u 51. minutu vratio nadu Sampi. Ali, od potpunog povratka nije bilo ništa.

Za Milan su debitovali Holanđani Mark van Bomel koji je prije samo 24 sata potpisao ugovor sa rosonerima i Urbi Emanuelsom, pridošlica iz Ajaksa.

U polufinale kup veća se plasirao Palermo koji je u utorak eliminisao Parmu poslije boljeg izvođenja penala. Upravo će Milan i Palermo činiti prvi polufinalni par.

Inter se provukao u Napulju!

Branilac trofeja u italijanskom kupu plasirao se u polufinale poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. Tragičar meča je Ezekijel Laveci, koji je jedini bio neprecizan na penal-ruletu. Na kraju je bilo 5:4 za šampiona Italije i Evrope.

A mogao je Napoli tokom 90 minuta i u produžecima da eliminiše Inter. Ipak, lopta nije htjela u gol. Doduše, i Inter je imao jednu kolosalnu šansu još u prvom dijelu kada je Esteban Kambijaso sa pet metara šutirao, a golman domaćih De Santis, uz pomoć prečke, sačuvao mrežu.

U drugom poluvremenu zamijenjen je Dejan Stanković zbog povrede. Za sada nije poznato kakva je težina povrede, ali su mu ljekar i fizioterapuet pomogli da ode u svlačionicu.

Inter će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Juventus - Roma, koji će biti odigran u četvrtak uveče.