BUNDES: Borusija već vidi "salataru"

"Milioneri" sigurni protiv "vukova" u 20. kolu Bundeslige i nezadrživo grabe ka sedmoj tituli prvaka Njemačke.

BUNDES: Borusija već vidi "salataru" Izvor: MONDO

Borusija nije dozvolila Bajeru, koji je u petak u derbiju pobijedio Hanover sa 2:0, da joj priđe na "samo" osam bodova zaostatka. Razlika je ponovo dvocifrena i iznosi 11 poena.

"Milioneri" nisu imali problema na gostovanju u Volfsburgu. Rezultat na meču bio je samo dva minuta izjednačen, a onda je Paragvajac Lukas Barios savladao Dijega Benalja i postigao svoj deveti gol u sezoni.

Iako je do kraja meča ostalo nešto više od jednog celog poluvremena, pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno u 40. minutu kada se i Turčin Nuri Sahin upisao u strijelce.

Borusiju je u drugom dijelu čekao rutinski posao, a svaku neizvjesnost, ako je uopšte i postojala, otklonio je Mats Humels u 71. minutu. U timu Jirgena Klopa nije bilo Šinđija Kagave, koji je prije neki dan na Azijskom kupu povrijedio stopalo i najvjerovatnije će propustiti ostatak sezone.

Neven Subotić odigrao je svih 90. minuta i zaradio je žuti karton.

Lider iz Dortmunda ima 50 bodova.

Bajern je pretekao Hanover na trećem mjestu. Bavarci su do desetog trijumfa u sezoni stigli poslije velike borbe na "Vezeru", gdje je domaći Verder poražen 1:3.
Per Mertezaker je bio centralna figura susreta. Njemački reprezentativac prvo je postigao vodeći gol za tim iz Bremena na početku drugog poluvremena, da bi tačno 20 minuta kasnije autogolom obezbijedio vođstvo Bajernu.

Prije toga je Arjan Roben izjednačio rezultat. Konačnih 3:1 postavio je Miroslav Klose u 86. minutu.

Bajern ima 36 bodova, dva više od Hanovera i tri manje od Leverkuzena. Sa druge strane Verder će morati da se bori za opstanak, jer sa 22 osvojena boda zauzima tek prvo mjesto iznad crte.

U derbiju začelja Sent Pauli je nadigrao Keln 3:0. Tim iz Hamburga uspio je da pobjegne iz opasne zone, u koju je gurnuo "jarčeve". Hofenhajm je iznenadio Šalke u Gelzenkirhenu i golom Ganca Isaka Vorsaha slavio sa 1:0. Siguran i ubjedljiv bio je Nirnberg protiv Hamburgera - 3:0.