SERIJA A: Pacini Interov spasilac

Samo dva dana po dolasku iz Sampdorije, Đampaolo Pacini bio je glavni akter preokreta u meču sa Palermom - 3:2.

SERIJA A: Pacini Interov spasilac Izvor: MONDO

Živi Interov san o odbrani titule!

Što taj san nije ugašen u nedelju na stadionu Đuzepe Meaca, najzaslužniji je novi napadač aktuelnog prvaka Evrope i Italije, Đampaolo Pacini. Uostalom, zato je i doveden.

Palermo je na poluvremenu vodio rezultatom 2:0, pošto su Mikoli i Noćerino kaznili već poslovično loše intervencije Interove odbrane, a šansu utakmice - penal - propustio je Havijer Pastore pri rezultatu 2:1, sredinom drugog poluvremena. Odlično je tom prilikom intervenisao Žulio Sezar.

Pacini je smanjio manirom vaterpolo sidraša, na 2:2 je izjednačio glavom, na centaršut Majkona, da bi pobjedu "neroazurima" sa 11 metara donio Samjuel Eto. Prethodno je Pacini umiješno pao u kaznenom prostoru.

Inter ima devet bodova manje i utakmicu manje od vodećeg Milana, što ga ostavlja u trci za titulom.

Kandidaturu za "skudeto" potvrdio je Napoli, trijumfom nad Sampdorijom (4:0), uz het trik Urugvajca Edinsona Kavanija.

Dramatično je bilo u derbiju dna tabele Leće - Ćezena, gdje su gosti promašili penal i ipak stigli do boda u sudijskoj nadoknadi vremena. Albanac Erion Bogdani nadskočio je Nenada Tomovića i glavom plasirao loptu u dalji ugao... 1:1!

Breša i Bari su "favoriti" za ispadanje, dok će Ćezena, Leće i Katanija pokušati da izbjegnu treće mjesto koje vodi u Seriju B.