PRIMERA: Real na "minus sedam"!

Osasuna na svom stadionu iznenadila tim Žozea Murinja (1:0) i omogućila Barseloni da stekne značajnu prednost u trci za novom titulom.

PRIMERA: Real na "minus sedam"! Izvor: MONDO

Baš loša nedelja za timove iz Madrida... Dok je Real pao u Pamploni i izgubio korak sa liderom, Atletiko je na Visente Kalderonu poražen od imenjaka iz Bilbaoa - 0:2.

"Kraljevi" su dugo prijetili Barseloni, ali su remijem u Almeriji prije dvije nedelje i sada porazom od Osasune praktično osudili sebe da i ovu sezonu završe na drugoj poziciji (mada je ostalo da se odigra još 17 kola).

Domaćin je ušao u meč sa tri remija i pet poraza u posljednjih osam kola, ali je potvrdio da su u borbi za opstanak mogući neslućeni podvizi. Gol odluke pao je u 62. minutu, kada je pas Valtera Pandijanija pored uspavane odbrane Reala stigao do "veziste" Kamunjasa, a ovaj manirom iskusnog strijelca matirao Ikera Kasiljasa.

U utakmici sa malo stoprocentnih šansi, Osasuna je u finišu bila bliža rezultatu 2:0, nego Real izjednačenju, uprkos terenskoj inicijativi. Alvaro Arbeloa je u 83. minutu blokirao pokušaj Kristijana Vadoča na gol-liniji!

Srpski internacionalac Dejan Lekić je svih 90 minuta presjedio na klupi domaćeg tima.

Atletik Bilbao učvrstio se na šestoj poziciji, ispred Atletiko Madrida i Sevilje, a ako Baski zadrže najboljeg strijelca Fernanda Ljorentea, izlazak na evroscenu biće sasvim realan.

Oba gola "jorgandžijama" je dao Gaiska Tokero, ali tek pošto je Ljorente promašio penal, a štoper Madriđana Luis Perea dobio crveni karton zbog prekršaja nad njim.