PRIMERA: Realu titula prvaka Španije

Fudbaleri Reala iz Madrida osvojili su titulu prvaka Španije. 31. put u istoriji kluba.

PRIMERA: Realu titula prvaka Španije Izvor: MONDO

Oni su tri kola pred kraj prvenstva pobedili u gostima Osasunu sa 2:1, i tako zadržali nedostižnih 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Viljareal.

Do pobede, i titule, igrači "kraljevskog kluba" došli su na neverovatan način pošto su sa deset igrača na terenu, posle isključenja Kanavara, preokrenuli 0:1 u 2:1 u poslednjih pet minuta utakmice golovima Robena i Iguaina!

Barselona se, najblaže rečeno, poigrala sa Valensijom na Nou Kampu u 35. kolu Primere, smestivši im u mrežu ravno pola tuceta golova - 6:0.

Raspoloženi napadači katalonskog kluba silno su želeli da se igraju fudbala, pa je predstava u Barseloni više ličila na duel klinaca i osmaka na lokalnom poljančetu.

Domaćin je sve nade "narandžastih" srušila već posle 14 minuta igre, kada je na semaforu stajalo 3:0. Dobro organizovani domaćin pružio je identičan užitak publici i u nastavku pogodivši još tri puta.

Bojan Krkić zabeležio je dva pogotka, kao i Tijeri Anri, Mesi se upisao u strelce sa bele tačke, dok je jedan pogodak bio delo Ćavija.

Barsa je tako sav bes posle eliminacije u polufinalu Lige šampiona iskalila na Valensiji, ali uprkos ubedljivoj pobedi, zadržali su treće mesto na tabeli.

Ispred njih, sa četiri boda viška, nalazi se Viljareal koji je nadigrao Hetafe (2:0). Viljareal je novom pobedom ostao na poziciji koja sledeće sezone direktno vodi u Ligu šampiona.

Ekipa Sevilje ostvarila je važnu pobedu, nadigravši pred domaćom publikom Valjadolid sa 2:0. Renato je sa dva gola doneo radost navijačima, ali i očuvao šanse za učešće u Kupu UEFA naredne sezone.

Rasing je u veoma zanimljivom duelu preokrenuo rezultat, iako je gubio od Mursije sa 0:2. Tim iz Santandera vešto je iskoristio isključenje dvojice gostujućih igrača (Meije i Pinjola) i sa tri vezana pogotka obezbedio tri boda.

Levante je takođe okončao duel protiv Espanjola sa devet igrača, i iščupao samo jedan bod (1:1). Crvene kartone dobili su Berson i Alvaro.

Upravo će Mursija i Levante naredne sezone igrati u drugoj španskoj ligi.