SERIJA A: Pali Juve i Napoli, slaba i Roma

Palermo po drugi put ove sezone savladao Juventus, Kjevo "preslišao" Napoli, a Roma na svom stadionu nije uspjela da pobijedi Brešu.

SERIJA A: Pali Juve i Napoli, slaba i Roma Izvor: MONDO

Milan je u utorak kod kuće odigrao samo 0:0 sa Laciom, ali su mu 24 sata kasnije išli na ruku rezultati najbližih pratilaca.

Kada je imao šansu da priđe na "minus dva" i demonstrira ozbiljnost kandidature za "skudeto", Napoli je lagano izgubio na (standardno) polupraznom stadionu Kjeva u Veroni - 2:0.

Juventus je porazom na Siciliji definitivno prestao da bude prijetnja lideru, a ako ovako nastavi, Krasićev tim bi mogao da ostane i bez plasmana u evrokupove.

Klaudio Markizio je krajem prvog poluvremena ublažio vođstvo Palerma, ali u nastavku su mreže mirovale i "stara dama" pala je čak na osmu poziciju. Juventus je u 2011. ušao sa serijom od 13 mečeva bez poraza, a onda je u šest kola čak četiri puta "krahirao".

Roma je protiv pretposljednje Breše očekivala sigurne bodove na Olimpiku, ali... Eder je "poništio" vodeći pogodak Marka Borijela, da bi Davide Lanzafame u 89. minutu pogodio prečku iz kontre i tako umalo donio gostima senzacionalna tri boda.

Ostaje da se vidi šta će u četvrtak u Bariju uraditi Inter...

Siniša Mihajlović i Fiorentina savladali su Đenovu zahvaljujući "poklon golu" Santane u 40. minutu. "Viola" se time učvrstila u sredini tabele - podjednako daleko su joj i Evropa i Serija B.