PREMIJER: Kolarov umalo heroj

Reprezentativac Srbije donio Sitiju vođstvo protiv Birmingema, ali u finišu nije uspio da obezbijedi pobjedu. Pogodio i Žigić. Suarez strijelac na debiju za Liverpul.

PREMIJER: Kolarov umalo heroj Izvor: MONDO

Veliko je pitanje ko će se na kraju sezone naći u "velikoj četvorci" Premijer lige, pored Mančester junajteda i Arsenala!

Mančester siti još jednom je "štucnuo", Čelsi najavio mnogo bolje dane, Totenhem pobijedio, a ko zna šta bi bilo da Liverpul pod vođstvom Roja Hodžsona nije izgubio toliko bodova.

Duel na Sent Endrjus parku protekao je u znaku srpskih asova, a na kraju su Birmingem i Mančester siti podijelili plijen - 2:2.

"Građani" su dva puta vodili, preko Karlosa Teveza i Aleksandra Kolarova, ali su Nikola Žigić i Krejg Gardner (penal, poslije nespretnog starta Patrika Vijere) vraćali stvari na početak.

Žigić je poslije centaršuta Bentlija jedva dotakao loptu, ali bilo je to dovoljno da ona u gužvi prevari reprezentativnog golmana Džoa Harta.

Kolarov je prelijepo izvedenim slobodnim udarcem u 41. minutu donio gostima 2:1, a bukvalno u posljednjim sekundama mogao je na sličan način da pogodi za 3:2. Ipak, lopta koja je trebalo da ode u gornji desni ugao, prošla je tik pored stative...

Liverpul je savladao Stouk golovima "pomahnitalog" Raula Meireleša (bio strijelac i u prošlom kolu) i debitanta Luisa Suareza, koji je počeo meč na klupi, a onda pogodio mrežu poslije samo 15 minuta provedenih na terenu.

Vest Hem se konačno pomjerio sa dna trijumfom nad Blekpulom, dok su preostala tri meča završena minimalnim pobjedama Totenhema, Boltona i Fulama.

Milijaševi Vulvsi po ko zna koji put ove sezone nisu imali sreće i sada su oni posljednji na tabeli.

Kevin Dojl je par minuta prije kraja pogodio stativu za goste, da bi Danijel Staridž (tek što je pozajmljen iz Čelsija) donio Boltonu tri boda u sudijskoj nadoknadi vremena!