BUNDES: Šalkeu bod u Dortmundu

Derbi Rurske nizije završen je bez golova, najviše zaslugom golmana gostiju Manuela Nojera. Šalke četvrtu sezonu zaredom neporažen na Vestfalenu.

BUNDES: Šalkeu bod u Dortmundu Izvor: MONDO

Borusija je u meč 21. kola Bundes lige ušla sa dvostruko više osvojenih bodova od Šalkea (50:25), ali rezultatom nije opravdala ulogu favorita - 0:0.

Goste je u 137. derbiju Rura spasio reprezentativni golman Manuel Nojer, koji je u prvih pet minuta skinuo dva "zicera" Geceu i Blaščikovskom i u istom stilu nastavio do kraja meča.

I kada bi Nojer bio savladan, kao u 78. minutu, kada ga je zaobišao Mario Gece - šut iskosa sa desne strane zaustavila je stativa. Okvir gola u 55. minutu je pogodio i Lukas Barios, pošto je Nojer uspio samo da zakači loptu...

Golman Borusije Roman Vajdenfeler morao je ozbiljno da interveniše samo u 77. minutu, kada ga je Hurado imao u situaciji "jedan na jedan". Već u sljedećem minutu Barios je istrčao kontru, pokušao da sa 30 metara lobuje istrčalog Nojera, ali je ovaj intervenisao tijelom.

Navijači Borusije nisu se radovali pobjedi nad Šalkeom na svom stadionu od maja 2007.

Neven Subotić nije igrao za "milionere" zbog kartona.

Borusija ima 51 bod, Bajer Leverkuzen 39, a Bajern 36, dok je Šalke u sredini tabele sa 26 bodova. U subotu se sastaju Keln - Bajern i Nirnberg - Bajer.