SERIJA A: Inter ujeo "vučicu"

Milanu samo bod u Đenovi, kao i Laciju kod kuće protiv Kjeva. Napoli tri boda iza lidera. Inter pobijedio Romu 5:3.

SERIJA A: Inter ujeo "vučicu" Izvor: MONDO

Četvrtim remijem u posljednjih šest kola, Milan je nastavio da "kocka" stečenu prednost i komplikuje put ka tituli.

"Rosoneri" su na stadionu Luiđi Feraris poveli preko Alešandrea Pata, koji je sproveo u mrežu idealno dodavanje Zlatana Ibrahimovića.

Međutim, na isteku prvog poluvremena je izjednačio Floro Flores (lopta mu se srećno odbila na petnaestak metara od gola) i rezultat 1:1 ostao je aktuelan do posljednjeg zvižduka.

Napoli protiv pretposljednje Ćezene nije dozvolio iznenađenje, mada je dugo imao samo minimalno vođstvo. Tek u sudijskoj nadoknadi vremena se Sosa pridružio neizbježnom Edinsonu Kavaniju na listi strijelaca.

Ako razlika između Milana i Napolija i poslije naredna dva kola ostane ista (tri boda), 27. februara na San Siru igraće se direktan okršaj za prvo mjesto!

Poslije remija Lacija sa Kjevom, Inter će u nedelju uveče protiv Rome imati šansu da izbije na treću poziciju i približi se Milanu na pet bodova, uz utakmicu manje.

Iz drugog plana prijete odlični Palermo i Udineze, pa i Juventus, ako uspije da stabilizuje formu.

Siniša Mihajlović i Fiorentina potvrdili su se u Parmi kao jedni od "kraljeva remija" u Seriji A, odigravši 1:1. "Viola" je i dalje bez pobjede na gostovanjima, ima po šest poraza i neriješenih rezultata.

SJAJAN MEČ INTERA I ROME

Nismo navikli da gledamo baš često spektakularne utakmice u Seriji A, pogotovo ne derbije. Ali, Inter i Roma su odigrali baš jedan takav!

Čak osam golova na "Đuzepe Meaca", mnogo uzbuđenja, jedan crveni karton, jedan penal...

Inter - Roma 5:3 (2:1), iako je italijanski šampion imao 4:1 i igrača više!

Počelo je fenomenalno po Inter i Veslija Snajdera, koji nije bio starter još od decembra. Fenomenalan gol Holanđanina. Ali, poslije samo 10 minuta 1:1, strijelac Simplisio.

Prštalo je u prvom poluvremenu na sve strane, a Inter je na odmor otišao sa prednošću, zahvaljujući majstoriji Samjuela Etoa.

Činilo se da je Inter stavio tačku na meč i pobjedu u 63. minutu. Snajder je čudesno prograo Đanpaola Pacinija, koji u trku prima loptu na grudi, a Burdisu ne preostaje ništa drugio nego da ga ruši. Ne samo penal, već i crveni karton za igrača Rome.

Eto je bio precizan sa 11 metara i na semaforu je bilo velikih 3:1. Potom je Pacini mogao da poveća na 4:1, ali se Roma izvukla. Ne i u 71. minutu, kada je Tijago Mota zatresao mrežu gostiju iz glavnog grada.

Rimski legionari se, međutim, nisu predavali. Mirko Vučinić ima taj predatorski instikt i uvijek je tamo gdje treba. Ili njegova noga. Za 4:2. Ubrzo je bilo 4:3, strijelac Lorija.

Branio se Inter protiv desetorice romanista, ali tačku na meč stavio je jedan igrač u plavo-crnom dresu. Bio je to Esteban Kambijaso za pobjedu Intera od 5:3.

Revanš Intera Romi za poraz iz prvog dijela sezone i povratak Leonardove ekipe u borbu za titulu.