PRIJATELJSKE: Mesi ima posljednju riječ

Italijani igrali neriješeno sa Nijemcima, Škoti potukli Sjevernu Irsku. Mesi i Ronaldo se opet vidjeli. Francuzi pobijedili Brazilce. Raspoloženi igrači madridskog Reala.

PRIJATELJSKE: Mesi ima posljednju riječ Izvor: MONDO

Širom Evrope odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih prijateljskih mečeva, a odigrana su i tri derbija.

U Ženevi su se sastali Argentina i Portugal, sa Lionelom Mesijem na jednom i Kristijanom Ronaldom na drugoj strani.

Bilo je 2:1 za "gaučose", a pobjedonosni gol dao je Lionel Mesi u 90. minutu iz penala! Zanimljivo je da su oba gola (prije odlučujućeg, Mesijevog) dali igrači Reala - Anhel di Marija za Argentinu i Ronaldo za Portugal.

Naravno, oči svih, prije i tokom meča, bile su uprte u NJIH DVOJICU - Mesija i Ronalda.

Mesijeva magija dala je rezultat odmah na početku meča. Čudesno proiravanje do Di Marije i 1:0 za Argentinu.

Uslijedilo je ono: "ono što ti možeš da uradiš, ja mogu bolje". Kristijano Ronaldo je odlučio da se svjetla upere u njega, za 1:1 (poslije dodavanja Huga Almeide, sa šest metara je uhvatio volej i gol).

Mesi i Ronaldo i još nekolicina fudbalera trudili su se da majstorijama zabave publiku. Ostali su se tukli, pa je meč često prekidan.

Trenutak odluke dogodio se u finišu meča. Mesi je hladnokrvno izveo penal za pobjedu "gaučosa", koji su igrali bez Gonzala Iguaina, Karlosa Teveza i Dijega Milita.

Protivnik Srbije u kvalifikacijama za EP 2012. gdoine, Italija uspjela je da ostane neporažena u Dortmundu protiv Njemačke 1:1.

Nijemci nemaju pobjedu nad Italijanima punih 16 godina!

"Panceri" su dobro krenuli u ovom meču, poveli u 16. minutu golom Miroslava Klosea (poslije akcije Mesuta Ozila i Tomasa Milera), ali su Italijani uzvratili u nastavku. Đuzepe Rosi je bio strijelac izjednačujućeg gola u 81. minutu.

U lokalnom derbiju, Škotska je ubjedljivo savladala Sjevernu Irsku (još jednog protivnika Srbije).

Svjetski i evropski šampion - Španija - iako u najjačem sastavu, mučio se protiv Kolumbije i uspio je da ostvari miniminalni trijumf, golom Davida Silve četiri minuta prije kraja meča. Kakvo olakšanje na "Santjago Bernabeu"...

Englezi su gubili od Danske u gostima, ali je duet iz Aston Vile Daren Bent i Ešli Jang donio preokret i radost ekipi Fabija Kapela.

Zanimljivo, ovo je prvi trijumf Engleza u Skandinaviji od 1992. godine (od tada su odigrali devet mečeva). A neki od sadašnjih engleskih reprezenativaca su tada tek bili rođeni!

Francuzi su golom Karema Benzeme (još jedan igrač madridskog Reala) pobijedili Brazil u Parizu 1:0, mada su od 40. minuta imali brojčanu prednost na terenu (bio je isključen Ernanes).