Ninkov reprezentativac na papiru

Pavle Ninkov redovno se odaziva na utakmice reprezentacije Srbije, ali rijetko dobija šansu. Na posljednja dva meča, samo minut i to na desnom krilu...

Ninkov reprezentativac na papiru Izvor: MONDO

Kapiten Crvene zvezde Pavle Ninkov ustalio se na spisku reprezentativaca Srbije od kada je selektor postao Vladimir Petrović Pižon. Sadašnji selektor "orlova", a bivši trener Ninkova u Crvenoj zvezdi, uvrstio je brzonogog desnog beka za obe prijateljske utakmice koje je Srbija odigrala u pauzi kvalifikacija za EURO 2012.

Prvo protiv Bugara u Sofiji (pobjeda 1:0), potom i u srijedu protiv Izraela u Tel Avivu (pobjeda 2:0).

Ninkov je na te dvije utakmice odigrao ukupno jedan minut, u duelu sa Bugarskom.

U Crvenoj zvezdi nisu baš srećni što su na pet dana, u jeku priprema, ostali bez kapitena, a da on drugi put zaredom nije dobio ni poštenu šansu u reprezentaciji. Na insistiranje novinara da prokomentariše ovaj slučaj, predsjednik Crvene zvezde Vladan Lukić rekao je:

"Kapiten Crvene zvezde ode na dvije utakmice reprezentacije Srbije i odigra jedan minut, pa još na poziciji desnog krila…", prokomentarisao je prvi čovjek kluba i dodao:

"Daleko od toga da kažem da se radi o teoriji zavjere, ali je malo čudno. Pa, mogao je bar da udje kao zamjena i upiše taj nastup za reprezentaciju, svakako da bi mu to značilo kao igraču", nadovezao se Lukić u razgovoru sa novinarima dok je posmatrao utakmicu Crvena zvezda – Steaua (0:0).

"Igrače Crvene zvezde, generalno, rijetko pozivaju u reprezentaciju, a onda i kada ih pozovu, oni jedva ili uopšte ne igraju", zaključio je.

U Tel Aviv, sa mladom reprezentacijom Srbije, putovao je i golman Marko Dmitrović, ali ni on nije dobio šansu.

(Izvještač MONDA iz Antalije Nikola Janković)