SERIJA A: Milan čuva vrh, Napoli ga prati

"Rosoneri" deklasirali Parmu, ali je Napoli odgovorio trijumfom u Rimu i ostao na tri boda zaostatka za liderom. Robinjo i Kavani dvostruki strijelci.

SERIJA A: Milan čuva vrh, Napoli ga prati Izvor: MONDO

Izgleda da se Milan uozbiljio!

Poslije četiri remija u prethodnih šest kola i vraćene neizvjesnosti u trku za "skudeto", tim Masimilijana Alegrija se u subotu poigravao sa Parmom - 4:0 (2:0).

Gosti su bili ravnopravan rival u prvih petnaestak minuta, ali su u tom periodu primili dva gola iz gotovo identičnih akcija. Nakon toga se postavljalo samo pitanje broja lopti u njihovoj mreži...

Prvi je Antonija Mirantea matirao Klarens Sedorf, poslije odličnog proigravanja Zlatana Ibrahimovića, a na 2:0 povisio Antonio Kasano. Doskorašnji igrač Sampdorije razmijenio je dupli pas sa Đenarom Gatuzom i onda "iz prve" pogodio donji lijevi ugao.

Robinjo je ušao u igru početkom drugog poluvremena i ubrzo počeo svoj mini-šou. Na asistencije Kasana postigao je dva gola u razmaku od četiri minuta, čime je stavljena tačka na goleadu na San Siru.

Milan tako nije dozvolio iznenađenje u potencijalno riskantnoj utakmici, s obzirom na to da u utorak dočekuje Totenhem u prvom meču osmine finala Lige šampiona.
Napoli je slavio u Rimu protiv Rome i nastavio da diše za vrat Milanu.