SERIJA A: Kad Ljajić igra, Miha se smješka

Adem Ljajić u samo nekoliko dana pružio dvije odlične partije, najprije u dresu Srbije, a potom i za Fiorentinu. Palermo ispustio dva vođstva.

SERIJA A: Kad Ljajić igra, Miha se smješka Izvor: MONDO

Odličan meč na Siciliji, šest golova, preokreti!

Fiorentina je dva puta bila u minusu protiv Palerma, ali je zahvaljujući, prije svih Ademu Ljajiću i strijelcima golova, uzela cijeli plijen, za proboj ka gornjem dijelu tabele i traženju prilike da se ugrabi put u Evropu.

Palermo - Fiorentina 2:4, a Sicilijanci su dva puta vodili!

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u 78. i 88. minutu. U oba slučaja u prvom planu je bio srpski reprezentativac Adem Ljajić. Najprije je u 78. minutu odlično centrirao i primorao Ćezare Bova da ubaci loptu u sopstvenu mrežu. Bilo je to 3:2 za Fiorentinu.

A deset minuta kasnije, opet je Ljajić bio začetnik akcije iz koje je Rikardo Montolivo zapečatio trijumf ekipe Siniše Mihajlovića.

Nema sumnje da će Ljajić, poslije odlične igre za Srbiju u prijateljskom meču protiv Izraela, a potom i danas u italijanskom prvenstvu, naći svoje stalno mjesto među "orlovima".

Nedeljni program utakmica 25. kola Serije A obilježio je i sjajni Antonio di Natale!

Fudbaler Udinezea postigao je dva gola u pobjedi svog tima u gostima nad Ćezenom 3:0. Sa ta dva gola Di Natale je sada na koti 18, samo dva manje od Edinsona Kavanija, igrača Napolija.

Sa nova tri boda Udineze se primakao vodećima i ako ovako nastavi konkurisaće za mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Ćezena, pak, poslije sjajnog starta u Seriji A, sada je u situaciji da se bori za opstanak.

Kjevo je demolirano na gostovanju Kaljariju na Sardiniji - 1:4! Miloš Dimitrijević, novajlija iz beogradskog Rada, ponovo nije bio u protokolu za tim iz Verone, koja je čak tri gola primila u razmaku od 20-ak minuta u prvom dijelu To je, inače, prvi poraz Kjeva poslije šest mečeva bez neuspjeha (dvije pobjede i četiri remija).

Boško Janković je proveo posljednjih desetak minuta na meču Bari - Đenova. Ipak, nije imao priliku da pomogne Đenovljanima da osvoje tri boda protiv "fenjeraša".

Uzbudljiv meč odigrali su Katanija i Leće u derbiju začelja. Katanija je povela, potom Leće preokrenulo, da bi Frančesko Lodi u razmaku od pet minuta dao dva gola za domaće iz, gotovo identično izvedenih slobodnih udaraca.

Kataniji će ova tri boda mnogo značiti u borbi za opstanak.