BUNDES: "Teror" Podolskog i Novakovića

Keln nastavio sa pobjedama na svom stadionu - poslije Verdera i Bajerna, pao Majnc (4:2).Hanover sa bodom iz Bremena izbio na četvrto mjesto.

BUNDES: "Teror" Podolskog i Novakovića Izvor: MONDO

Po dva gola Lukasa Podolskog i Milivoja Novakovića obezbijedila su Kelnu trijumf nad Majncom i bijeg iz zone ispadanja.

"Jarčevi" su odigrali na krilima preokreta koji su prošle nedelje napravili u meču sa Bajernom (od 0:2 do 3:2) i poveli već u trećem minutu, kada je centaršut Podolskog sa oko 35 metara preletio sve igrače u kaznenom prostoru i odsjeo u mreži.

Sami Alagui spretno je izjednačio na 1:1 poslije pola časa igre, ali je time samo razljutio napadače Kelna, koji su između 43. i 60. minuta čak tri puta savladali golmana Hajnca Milera. U finišu je poraz Majnca ublažio visoki Petar Slišković, Hrvat rođen u Sarajevu 1991. godine.

Keln je izbio na 13. mjesto, dok se na posljednja tri mjesta nalaze velika imena njemačkog fudbala: Verder (uz meč manje), Štutgart i Borusija iz Menhengladbaha.

Malo je nedostajalo da tamo bude Verder, ali je doskorašnji učesnik Lige šampiona kod kuće remizirao sa Hanoverom - 1:1.

Gosti su tim bodom preskočili Majnc i prišli trećeplasiranom Bajernu na samo jedan korak.