Matri srušio Inter, Eto "mister promašaj"

Juventus slavio minimalnu pobjedu u "derbiju Italije" - 1:0, pogotkom Alesandra Matrija u 30. minutu, poslije akcije Krasića i Sorensena.

Matri srušio Inter, Eto "mister promašaj" Izvor: MONDO

Pozajmica Alesandra Matrija iz Kaljarija isplatila se Juventusu poslije samo dvije utakmice!

Sjajni napadač na debiju je donio "staroj dami" tri boda baš protiv Kaljarija, a onda riješio veliki derbi italijanskog fudbala, protiv Intera na torinskom stadionu Olimpiko - 1:0 (1:0).

Juve se nakon 25. kola popeo na šesto mjesto i najavio borbu za plasman u Ligu šampiona, dok je Inter (sa utakmicom manje) četvrti na tabeli i ima osam bodova manje od vodećeg Milana.

Jedini pogodak pao je poslije perfektnog centaršuta koji je sa desnog boka uputio osamnaestogodišnji Danac Frederik Sorensen. Uposlio ga je Miloš Krasić, a momak pozajmljen od Lingbija pronašao Matrija samog na šest-sedam metara od gola.

Manjak centimetara osvetio se Ivanu Kordobi, pa napadaču Juventusa nije bilo teško da glavom matira Žulija Sezara.

Bila je to u suštini jedina prava šansa u prvom poluvremenu, dok je drugih 45 minuta donijelo znatno sadržajniju predstavu. I Sezar i Đanluiđi Bufon morali su da pokažu sav svoj kvalitet, kada su tukli Matri i Kjelini, odnosno Pacini i Eto.

Ipak, u 89. minutu je pred golom Juventusa viđena situacija u kojoj je Bufon već bio savladan, ali gola nije bilo.

Majkon je uputio prizeman centaršut koji je na drugoj stativi pronašao Samjuela Etoa. Kamerunac je tukao iz punog trka i sa samo četiri metra - umjesto prazne mreže - pogodio prečku!?

Dekoncentrisan zbog propuštene prilike, već u sljedećem napadu se obrukao promašivši cijelu loptu u nešto manje izglednoj situaciji.

Inter je morao da se pomiri sa porazom i prekidom odlične serije od sedam pobjeda u prethodnih osam kola Serije A.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)