PREMIJER: Žigić promašivao, Njukasl pobijedio

Poslije dvije vezane pobjede, Birmingem izgubio kod kuće od Njukasla - 0:2. Žigić imao nekoliko dobrih prilika, ali gol ga nije htio.

PREMIJER: Žigić promašivao, Njukasl pobijedio Izvor: MONDO

Birmingem ni poslije šest mečeva na svom terenu protiv Njukasla ne zna za pobjedu!

U zaostaloj premijerligaškoj utakmici, "svrake" su odnijele bodove sa Sent Endrjuza, golovima Petera Lovenkranca u 2. i Liona Besta u 50. minutu.

Počelo je sjajno za Njukasl (tako se i završilo). Već u drugom minutu, Jonas Gutijerez je sjajno pronašao Lovenkranca koji vara Bena Fostera za 1:0.

Birmingem je tada krenuo u frontalni napad. Ređale su se šanse, Nikola Žigić je u 21. minutu stavio na muke golmana Njukasla Bena Harpera, koji je bio na visini zadatka. Prilike su imali i Kreg Garnder i Rodžer Džonson.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, 2:0 za Njukasl. Opet je Gutijerez poslao teledirigovanu loptu, samo što je ovog puta Bestova glava bila na pravom mjestu.

Zanimljivo je da su ovo Argentincu bile prve dvije vezane asistencije na jednom meču u Premijer ligi.

Birmingem je potom pritisnuo rivala, ali osim velike šanse Žigića u 73. minutu (pucao je glavom ali neprecizno), ništa nije uspio da učini.

Ekipa Aleksa Mekliša mogla je da pobjedom nad Njukaslom gotovo sigurno obezbijedi opstanak. Ovako, moraće još da se bori...Njukasl je sa ova tri boda "preskočio" Stouk i sada je na devetoj poziciji sa 35 bodova.