PRIMERA: Real lagano do "minus dva"

Real Madrid je savladao Levante 2:0 i zadao domaći zadatak Barseloni. Kiks Valensije.

PRIMERA: Real lagano do "minus dva" Izvor: MONDO

"Kraljevski klub" je prišao lideru Primere na samo dva boda zaostatka, pa će poslije duže vremena Katalonci biti pod pritiskom, kada u nedjelju budu dočekali Atletik Bilbao. To je posljedica remija aktuelnog šampiona u Hihonu u prošlom kolu.

Real je rutinski došao do pobjede nad Levanteom pogocima u prvom poluvremenu. U strijelce su se upisali Karim Benzema u 7. i Rikardo Karvaljo u 41. minutu na asistencije Anhela Di Marije i Kristijana Ronalda.

U nastavku je domaćin usporio ritam, vjerovatno se štedeći za meč Lige šampiona u utorak u Lionu, a gost je bio nemoćan, pa golova više nije bilo.

Trener Žoze Murinjo nije mogao da računa na golmana Ikera Kasiljasa, isključenog u uvodnim minutima prošlonedjeljne utakmice protiv Espanjola, pa je Portugalac ukazao šansu 23-godišnjem Antoniju Adanu. Kapitensku traku, umjesto Kasiljasa, nosio je Serhio Ramos.

To je bio četvrti ovosezonski duel Reala i Levantea i tek druga pobjeda Murinjove ekipe. Jesenas u prvenstvu bilo je 0:0, a u Kupu kralja je poslije 8:0 na Santjago Bernabeuu, Levante kao domaćin ostvario Pirovu pobjedu - 2:0.

Real je ostao najbolji u Primeri po učinku na domaćem terenu - ostvario je i 12. pobjedu u isto toliko utakmica.

Valensija je kiksnula. Sporting iz Hihona je, poslije Barselone, pomrsio račune još jednom favoritu - odolio je na Mestalji - 0:0.

"Slijepi miševi" imaju tri boda prednosti u odnosu na Viljareal, koji bi eventualnom pobjedom u nedjelju nad Malagom, stigao na diobu trećeg mjesta.