SERIJA A: Pato čuva Milan, krah Juventusa

Lider pobijedio 2:1 u Veroni i zadržao prednost. Veliki preokret Đenove protiv Rome - 4:3. Leće bolje od Juventusa - 2:0.

SERIJA A: Pato čuva Milan, krah Juventusa Izvor: MONDO

Milan je opet na "plus pet" u odnosu na Inter, odnosno "plus šest" u odnosu na Napoli, koji će večeras dočekati Kataniju... "Rosoneri" su tu zahvaljujući Alešandre Patu. Brazilac je u 65. minutu zamijenio Kasana, a u 82. je poslije solo prodora postavio konačan rezultat:

Kjevo - Milan 1:2 (1:1)

Poveo je lider u Veroni u 25. minutu. Ibrahimović je glavom spustio loptu do Robinja, koji se našao između trojice domaćih defanzivaca, ali ipak uspio da ćušne loptu u mrežu - 0:1.

Poslije malo više od sata igre udarcem glavom je izjednačio Fernandeš, ali je u finišu Pato stavio "rosonerima" melem na evropsku ranu otvorenu minulog utorka kada ih je u prvom meču osmine finala Lige šampiona savladao Totenhem.

Slovenac iz Kjeva, Cesar, isključen je u 84. minutu, ali to nije uticalo na rezultat.

Senzacionalan preokret napravila je Đenova. Roma je u 51. minutu povela 3:0 na Luiđi Ferarisu, a samo minut kasnije počela je kanonada domaćina. Utakmica je završena rezultatom 4:3, a po dva gola za Đenovu postigli su Palasio i Paloski.

I Đenovljani su meč završili sa desetoricom, jer je u posljednjim trenucima "pocrvenio" Rafinja.

Trener "vučice" Klaudio Ranijeri nedavno je izjavio da nikada neće podnijeti ostavku, ali poslije blamaže u Đenovi vjerovatno će mu uprava kluba uručiti otkaz.

Tim Siniše Mihajlovića, za koji je u posljednjih pola sata igrao Adem Ljajić, razočarao je navijače na svom stadionu osvojivši samo bod protiv Sampdorije - 0:0.

Činilo se da se Juventus zahuktao pobjedama na gostovanju Kaljariju i kao domaćin u "Derbiju Italije" protiv Intera. Kada mu se ukazala šansa da se priključi ekipama koje konkurišu za plasman u Ligu šampiona, dobio je "vruć šamar":

Leće - Juventus 2:0 (1:0)

Leće je meč dočekao desetkovan, a Juventus je doživio peh već u 12. minutu utakmice. Isključen je golman Đanluiđi Bufon zbog igranja rukom van kaznenog prostora, pa je trener Luiđi Del Neri reagovao tako što je uveo rezervnog čuvara mreže Marka Storarija umjesto Miloša Krasića.

Domaćin je iskoristio prednost, pogocima Mesbaha u 32. minutu i Bertolaćija nedugo pošto su se akteri vratili na teren iz svlačionica.

U 69. minutu snage su izjednačene, jer je zbog oštrog starta Vivas dobio drugi žuti karton. Ipak, gosti nisu uspjeli čak ni da ublaže poraz.

Fudbaleri Lećea radovali su se protiv "stare dame" prvi put od 25. aprila 2004, kada su je savladali u Torinu 4:3. Od tada odigrali su devet utakmica, a Juventus je pobijedio osam puta!

Pomenuta pobjeda "žuto-crvenih" bila je jedina u prethodnih 16 utakmica sa torinskim klubom.