Real razbio Barsu, Viljareal u Ligi šampiona

Real deklasirao Barsu u superklasiku. Viljareal obezbedio drugo mesto i Ligu šampiona.

Real razbio Barsu, Viljareal u Ligi šampiona Izvor: MONDO

Šampionski špalir ili kako ga u Španiji zovu - El pasillo - dočekao je fudbalere Real Madrida na stadionu Santjago Bernabeu. "Kraljevi" su istrčali na teren uz aplauze i kisele osmehe igrače Barse, a nakon prave egzibicije i trijumfa od 4:1 u superklasiku sa njega su ispraćeni ovacijama.

"Ole, ole, oleeeee!", skandirali su gotovo svih 90 minuta egzaltirani navijači Reala. Jedan od najvećih derbija svetskog fudbala ovog puta više je ličio na susret kalfe i majstora, odnosno učenika i profesora. Majstori, odnosno profesori bili su momci u belim dersovima.

Raul u 12, Roben u 20, Iguain u 62. i Rud van Nistelroj sa "bele tačke" u 78. minutu iskoristili su tek nekoliko odličnih prilika "kraljevskog kluba". Margina na kraju bila je tri gola, a da je bilo i duplo više bilo bi zasluženo.

Na drugoj strani tek bljesak Tjerija Anrija u 87. minutu i gol za čast Katalonaca, odnosno minijatura i šut Lea Mesija kojim je pružio priliku Ikeru Kasiljasu da se istakne, bilo je gotovo sve dobro što je Barsa uradila večeras.

Viljareal je u Ligi šampiona. Nakon poraza Barselone na "Bernabeu" i pobede "žute podmornice" na gostovanju u Uelvi dva kola pre kraja razlika izmedju ta dva tima je nedoistižnih sedam bodova. Protiv Rekreativa Viljareal je u vodjstvo doveo Nihat Kaveči u 55. minutu, a trijumf je potvrdio Gilje Franko u 83. minutu.

Valensija savladala je na svom terenu Saragosu sa 1:0 i zabeležila tek drugu prvenstvenu pobedu u poslednjih sedam utakmica. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić ceo meč je presedeo na klupi Valensije, a jedini gol na meču postigao je David Silva u 20. minutu. Isti igrač je u 86. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Sevilja je ubedljivo slavila u Santanderu 3:0 i tom pobedom preuzela od Rasinga peto mesto na tabeli. Strelci za gostujuću ekipu bili su Federiko Facio u 29. i 65. minutu i Renato u 89. minutu.

Osasuna je porazom na Palma de Maljorki (2:1) propustila priliku da se izvuče iz "opasne" zone i stigne do tri boda prednosti u odnosu na Rekreativo koji je 18. na tabeli.

David Guiza u 32. minutu svojim 25. golom u sezoni doveo Majorku u vodjstvo, izjednačio je Havijer Portiljo u 72. minutu, da bi osam minuta kasnije napadač Osasune dobio crveni karton. Pobedu domaćinu doneo je Oskar Treho minut pre kraja utakmice.