Izgubili tek kada su otišli na noge šampionu: Gorecka i Levandovski slomili Frajburg!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Više nema neporažene ekipe u Bundesligi - Frajburg je pao na Alijanc Areni.

bundesliga 11 kolo bajern - frajburg 2-1 Izvor: PHILIPP GUELLAND/EPA

Deset kola Frajburg je odolijevao, ne samo da je izbjegavao poraze, već sa 22 boda zauzeo treću poziciju na tabeli, ali je došlo vrijeme i za duel sa devetostrukim šampionom.

Bajern je u subotu dočekao jedinu neporaženu ekipu u Bundesligi i odmah prekinuo njen niz pobjedom 2:1.

Ekipu Kristijana Štrajha, najdugovječnijeg trenera Bundeslige. načeo je Leon Gorecka koji se protiv Benfike vratio u tim poslije povrede, a u subotu pogotkom za vođstvo Bavaraca nagovijestio da se vraća u formu.

Robert Levandovski nije se vratio u formu, već nastavio da rešeta. Poslije het-trika Benfiki poljski napadač zabio je za vođstvo 2:0 protiv Frajburga I tako se sa 13 golova učvrstio na listi najboljih strijelaca Bundesliga.

U samo par minuta rezultat na semaforu se dva puta mijenjao, ali je samo jedan gol priznat. Nakon asistencije iz VAR sobe pogodak Čupo Motinga poništen je zbog ofsajda, ali je Habererov u sudijskoj nadoknadi bio regularan, pa je Frajburg uspio da ublaži svoj prvi poraz ove sezone.

GOLČINA SRBINA SA POLA TERENA, GOLMAN PROMAŠIO PENAL!

Pogodak u nadoknadi, i to u 97. minutu, postigao je i nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Miloš Pantović. I to sa 60 metara!

Krenuo je Hofenhajm na sve ili ništa u posljednjim trenucima meča pri rezultato 1:0 za domaće, ali je poslije loše izvedenog kornera sjevnula kontra.

Lopta je došla do Pantovića koji nije mnogo razmišljao kada je vidio prazan gol jer je golman Hofenhajma takođe otišao da se priključi napadu.

Momak kojeg je 2015. Pep Gvardiola gurnuo u prvi tim Bajerna nakon tog debija vise nije zaigrao za Bavarce, pa je prije tri godine prešao u Bohum gdje ima mnogo veću minutažu, a tako je i ove sezone kod Tomasa Rajsa.

Na subotnjem meču protiv Hofenhajma ušao je s klupe i postigao svoj prvi gol u Bundesligi kojim je “ovjerio” pobjedu Bohuma nad Hofenhajmom 2:0.

Pobjeda Bohuma mogla je biti ubjedljivija da odluka domaćih oko izvođača jedanaesterca nije pala na Manuela Rimana - golmana!

Čuvar mreže Bohuma raspalio je po lopti sa bijele tačke, a ona je umjesto u mrežu završila daleko iznad gola!