U-19 reprezentacija BiH deklasirala Crnu Goru: „Zmajići“ osigurali plasman u Elitni krug takmičenja

Autor Haris Krhalić

Bosna i Hercegovina je porazila Crnu Goru rezultatom 4:0.

u19 crna gora bih se plasirala u elitni krug kvalifikacija Izvor: MN PRESS

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine deklasirali su Crnu Goru u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 4:0 i tako se plasirali u Elitni krug kvalifikacija.

Bosna i Hercegovina je povela već u 17. minuti susreta kada je mrežu protivničkog golmana pogodio Matej Šakota čime je postavljen i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku smo uspjeli postići još tri gola i doći do ubjedljive pobjede. Strijelci su bili Aleksandar Kahvić, Filip Čuić i Adnan Bristrić.

Naša reprezentacija je kvalifikacije završila na prvom mjestu sa sedam bodova iz tri susreta koliko ima i drugoplasirana Republika Irska, ali lošiju gol razliku.

Crna Gora - BiH 0:4 (Šakota 17', Kahvić 47', Čuić 57', Bristrić 72')

Crna Gora: Ivezić, Dakić, Božović, Pejović, Đinović, Bajović (68. Rastoder), Bakić (46. Vuković), Dašić (62. Ćetković), Đukanović, Krivokapić (76. Mugoša), Mijović.

Bosna i Hercegovina: Šahinović, Jusić, Cvjetinović, Šukilović (85. Trako), Kapetanović, Mehmedović (75. Kulašin), Sučić, Krdžalić (85. Ramić), Šakota, Kahvić (75. Buljubašić), Čuić (64. Bristrić).