BUNDES: "Milioneri" promašuju i pobjeđuju

Borusija savladala Keln 1:0 golom Levandovskog u 44. minutu, a njeni igrači propustili sijaset prilika.

BUNDES: "Milioneri" promašuju i pobjeđuju Izvor: MONDO

Šta sve mogu da promaše "milioneri"?! Djeluje nestvarno. Pa, ipak, ne može im niko ništa, a kamoli Keln.

Lider Bundeslige i već viđeni šampion Njemačke, Borusija, u Dortmundu je savladala "jarčeve" - 1:0 (1:0).

Nevjerovatno je šta su fudbaleri Jirgena Klopa propustili da pretvore u gol. Nemoguće je prebrojati sve šanse. Pogađali su i okvir gola, lopta se šetala po gol-liniji... Imali su više od 20 šuteva u okvir gola!

Seriju opasnih situacije pred golom odličnog Mihaela Rensinga "otvorio" je srpski reprezentativac Neven Subotić iz slobodnog udarca, ali je golman gostiju dobro intervenisao, kao i mnogo puta kasnije.

"Milioneri" su osvojili tri boda zahvaljujući pogotku Roberta Levandovskog u 44. minutu. Poljak čak nije ni bio u šansi već je snažno i precizno tukao sa distance.

Jedinu priliku za goste imao je Milivoj Novaković na početku drugog poluvremena, ali je šutirao pored gola kada je izašao sam pred domaćeg golmana Videnfelera.

Tako je Borusija ostala neporažena i u osmoj uzastopnoj utakmici i uvećala prednost na 15 bodova u odnosu na drugoplasirani Bajer, sa utakmicom više.

Kelnu je prekinut niz od četiri kola u kojima nije doživio neuspjeh i to u duelu sa tradicionalno nezgodnim protivnikom. Naime, ekipa iz Dortmunda je pobijedila "jarčeve" šesti put zaredom, odnosno Borusija od istog rivala nije izgubila u devet uzastopnih duela.