BUNDES: I Hanover "ovjerio" Bajern

Bavarci izgubili još jedan derbi, Hanover grabi ka Ligi šampiona, Štutgart bolji od Šalkea golom Kuzmanovića.

BUNDES: I Hanover "ovjerio" Bajern Izvor: MONDO

Bajern je poslije 25. kola Bundeslige pet koraka daleko od trećeg mjesta i pozicije koje vodi u Ligu šampiona. Hanover je zasluženo pred svojim navijačima savladao aktuelnog šampiona sa 3:1 i ozbiljno uzdrmao pozicije Luja van Gala na klupi minhenskog kluba.

Bajern 15. marta na "Alianc Areni" u osmini finala Lige šampiona brani prednost od 1:0 protiv Intera i ukoliko se taj meč završi nepovoljno po njemačkog predstavnika, Van Gal će gotov sigurno morati da napusti klub.

Bavarci su prošle nedelje ispali i iz Kupa.

Hanover igra sjajnu sezonu i potpuno zasluženo se nalazi u vrhu tabele. Trenutno je drugi sa bodom prednosti u odnosu na Bajer, koji ima meč manje.

Mohamed Abdulae je u 16. minutu doveo Hanover u vođstvo, a na 2:0 povisio je Konstantin Rauh u 51. minutu. Tračak nade gostima dao je Arjen Roben pogotkom u 55. minutu, ali je Seržo Pinto u 62. riješio sve dileme oko pobjednika.

U Leverkuzenu je "stradao" Volfsburg i to po kratkom postupku - 3:0. U 21. i 29. minutu Bender i Augusto su doveli domaćina do 2:0, a "vukove" je "ovjerio" Kisling u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Na "Mercedes-Benc Areni" gostovao je Šalke, a Štutgart je tri izuzetno bitna boda u borbi za opstanak osvojio zahvaljujući Zdravku Kuzmanoviću. Srpski reprezentativac je u 16. minutu realizovao penal. Šalke je poslije pobjede nad Bajernom i plasmana u finale Kupa, rasterećen došao u goste "švabama". Gosti su više od 75. minuta igrali sa igračem manje, jer je isključen bio Benedikt Hovedes.

I Borusija iz Menhengladbaha se ne predaje. Favreovi puleni pobijedili su Hofenhajm sa 2:0, međutim rezultat iz Štutgarta im uopšte nije išao u korist, dok je nešto povoljniji rezultat bio u Frankfurtu, gdje su Ajntraht i Kajzerslautern igrali bez golova.

Borusija zaostaje tri boda za Štutgartom i Kajzerslauternom.

Nirnberg je lako stigao do još jednog trijumfa kod kuće. Sent Pauli je u Hamburg isparaćen sa pet komada, a čak četiri gola postigao je Kristijan Ajgler.