Sa Srbijom ide na Mundijal, ali u Francuskoj nije sjajno: Strahinja napravio penal i dobio crveni karton!

Mladi štoper koji je iz Partizana otišao u Ligu 1 bolje igra u srpskom nacionalnom timu.

Strahinja-Pavlovic-iskljucen-u-dresu-Monaka Izvor: Profimedia

Fudbaleri Monaka remizirali su protiv Lila, prošlogodišnjeg šampiona Francuske (2:2), a finiš susreta odigrali su sa igračem manje. Zbog dva žuta kartona isključen je srpski defanzivac Strahinja Pavlović, momak koji je u dresu nacionalnog tima odigrao fantastičan meč protiv Portugala.

Ovaj večerašnji nije bio toliko dobar, pa će nekadašnji štoper Partizana pokušati što prije da ga zaboravi.

Pavlović je isključen u 78. minutu susreta zbog drugog žutog kartona, pri rezultatu 2:1 za Lil. To nije bila jedina njegova greška, pošto je već u 3. minutu meča prvi put opomenut. Tada je napravio penal koji je gostima donio prednost nekoliko minuta kasnije.

Iako se Strahinja može smatrati tragičarem Monaka na ovom meču, njegov tim je sa igračem manje uspio da izjednači i stigne do boda protiv ekipe koja ove sezone ni ne liči na šampionski sastav.

Samom Pavloviću ovo je bio sedmi ligaški nastup za Monaku koji je odigrao 14 kola u prvenstvu, a mladi štoper do sada je sakupio 450 minuta fudbala. Iako nije standardan u klubu, dres nacionalnog tima Srbije nosi kao da ima ogromno iskustvo u najboljim evropskim ligama.

Vidjelo se to i u Lisabonu, kada je u formaciji sa tri defanzivca igrao na mjestu lijevog štopera i bio jedan od najboljih pojedinaca meča.