Di Karlo platio ceh u Sampdoriji

Sampdorija je otpustila trenera Domenika Di Karla i na njegovo mjesto postavila Alberta Kavasina.

Di Karlo platio ceh u Sampdoriji Izvor: MONDO

Uprava kluba iz Đenove odluku je donijela dan poslije poraza od Ćezene (2:3) na svom terenu. To je bio  uzastopni poraz Sampdorije i treća uzastopna utakmica bez pobjede.

Klub je ove zime pustio Antonija Kasana u Milan, dok je Đampaolo Pacini prodat Interu. To je otupilo oštricu napada, pa Sampdorija nije zatresla protivničku mrežu čak 427 minuta dok u 82. minutu nedeljnog duela sa Ćezenom Volta nije smanjio na 1:3.

Sampdorija se poslije 28. kola nalazi na tri boda od zone ispadanja.

Di Karlo je na početku sezone na klupi Sampdorije zamijenio Luiđija Del Nerija, koji je preuzeo Juventus.

Kavasin je potpisao četvoromjesečni ugovor, a prethodno je radio u Breši, Fiorentini, Mesini i Lećeu.