PREMIJER: Čelsi opet gleda ka tituli

"Plavci" pobijedili Blekpul kao gosti 3:1 i prišli Junajtedu na devet bodova, sa mečom manje.

PREMIJER: Čelsi opet gleda ka tituli Izvor: MONDO

Čelsi je bacio Mančester junajted u nokdaun prošlog ponedeljka, a Liverpul ga je nokautirao u nedelju. Lider nije osvojio ni bod u posljednja dva kola što je od ekipa iz vrha tabele maksimalno iskoristio samo tim Karla Anćelotija.

Aktuelni šampion je bio otpisan iz borbe za titulu, a sada je na "minus devet" u odnosu na "crvene đavole", ali sa utakmicom manje. U računici navijača "plavaca" sa Stamford bridža, njihovi ljubimci su na šest koraka od lidera.

Čelsi je dotle stigao pobjedom u posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige, na gostovanju Blekpulu - 3:1 (1:0). Prvi gola dao je Džon Teri, a naredna dva Frenk Lampard (jedan iz penala). Čast domaćina spasio je Džejson Pančion u finišu.

Blekpul je tokom minule jeseni bio hit prvenstva, ali je već dugo u lošoj formi. Na prethodnih osam utakmica, do dolaska Čelsija, ostvario je samo jednu pobjedu. Poslije Vigana, najgori je domaćin lige.

Sve to su iskoristili gosti iz Londona, koji su meč počeli sa tri izmjene u odnosu na sastav koji je startovao u derbiju protiv Junajteda. Na klupi su ostali Branislav Ivanović, Nikolas Anelka i Floran Maluda, a u sastavu su se našli Žoze Bosingva, Juri Žirkov i Didije Drogba, kome je partner u navali bio Fernando Tores. Drogba je u 55. minutu ustupio mjesto zemljaku Salomonu Kaluu što je bio dobar potez Anćelotija, jer je "rezervista" učestvovao kod dva gola.

Vođstvo su u 20. minutu kreirale "stare kajle" Čelsija. Frenk Lampard je izveo korner sa desne strane, a Džon Teri se "promuvao" kroz gužvu i ostao sam na petercu odakle mu nije bilo teško da udarcem glavom pogodi cilj - 0:1.

Lampard je dokusurio Blekpul sredinom drugog poluvremena. Poslije asistencije, dao je dva gola.

U 63. minutu precizno je izveo penal dosuđen zbog prekršaja Jana Evanta nad Kaluom - 0:2.

Samo tri minuta kasnije reprezentativac Obale Slonovače je sjajno izbacio Lamparda samog pred golmana Ričarda Kingsona, a iskusni vezista je bio nepogriješiv - 0:3.

Da Blekpul ipak ne napusti teren "sa nulom" pobrinuo se Džejson Pančion, koji je u 86. minutu bio precizniji nego u prvom poluvremenu kada je njegov šut Peter Čeh sproveo do stative. Postavio je konačan rezultat - 1:3.

Čelsi je u prvom dijelu sezone, kao domaćin, bio ubjedljiviji protiv Blekpula - 4:0.