Dvostruki peh za Pjanića: Bešiktaš poražen, veznjak “zmajeva” iznesen sa terena! (VIDEO)

Autor Goran Arbutina

Miralem Pjanić iznesen sa terena poslije oštrog starta protivnika đonom.

Miralem Pjanić povreda Konjaspor - Bešiktaš Izvor: Anadolija/Savas Guler

Reprezentativcu BIH Miralemu Pjaniću ne “cvjetaju ruže” u Turskoj.

BIvšem fudbaleru Juventusa I Barselone ne ide baš sa Bešiktašom, koji je na posljednjih deset utakmica slavio na samo tri meča.

Klub iz Istanbula u ponedjeljak je upisao sedmi poraz u sezoni i to u duelu sa Konjasporom za kojeg igra mala bh. “kolonija” – Ibrahim Šehić, Amir Hadžiahmetović, Marin Aničić i Amar Rahmanović.

Pogodak za pobjedu 1:0 postigao je Egipćanin Koka u posljednjem minute utakmice.

Konjaspor se četvrtim trijumfom u nizu zadržao da može da ostane u trci za šampionsku titulu sa Trabzonsporom koji ima sedam bodova više, dok je Bešiktaš na sedmom mjestu sa ogromnim zaostatkom od 18 bodova za liderom.

Međutim, poraz nije jedini peh za Pjanića.

Naime, bh. reprezentativac morao je da napusti teren deset minuta prije kraja nakon oštrog starta đonom Mpokua.

Fudbaler iz Konga izvukao se bez crvenog kartona, a umjesto njega, teren je morao da napusti Pjanić – na nosilima.

Ipak, start Mpokua nije bio toliko strašan kako se u prvi mah činilo.

“Primio sam udarac, nakon neočekivanog pada. Ali nije ništa strašno- Žao mi je samo zbog konačnog rezultata”, rekao je Pjanić nakon utakmice.