PREMIJER: Berbatov povećao na "plus pet"

Junajted sa igračem manje došao do pobjede protiv Boltona 1:0, a Arsenal od 0:2 stigao do 2:2 kao gost protiv VBA.

PREMIJER: Berbatov povećao na "plus pet" Izvor: MONDO

Mančester junajted je na pet bodova prednosti u odnosu na Arsenal, ali sa utakmicom više.

"Crveni đavoli" su se mučili na Old Trafordu protiv Boltona, a u 76. minutu su ostali i sa igračem manje, jer je Džoni Evans dobio direktan crveni karton. Ipak, da Junajted pobijedi poslije dva uzastopna prvenstvena poraza, pobrinuo se Dmitar Berbatov u 88. minutu - 1:0. Bugarin je vrebao grešku i dočekao - golmanu Jaskalainenu se lopta odbila od grudi poslije šuta Nanija, a Berbatov je poslao u mrežu.

Tako je tim Aleksa Fergusona savladao Bolton deseti put u posljednjih 11 duela.

Zbog kazne, Ferguson utakmicu nije pratio sa svog mjesta već iz publike. Nemanja Vidić nije igrao zbog povrede.

Istovremeno, glavni konkurent Mančester junajteda u borbi za titulu osvojio je samo bod protiv VBA. Domaćin je vodio 2:0 do 70. minuta, ali je na kraju ipak plijen "podijeljen".

Da VBA ne leži "tobžijama" (pobijedio ih jesenas u Londonu 3:2) potvrdilo se već u 3. minutu kada je Rid glavom poslije kornera donio prednost svom timu. Na 2:0 povisio je Odemvinge u 55. minutu. Deseti gol u sezoni postigao je iskoristivši nesporazum golmana Almunije i Skilaćija.

Imao je Arsenal šanse i prije toga, najbolju preko Van Persija i Remzija u istom napadu još u prvom poluvremenu (Holanđanin pogodio prečku), ali je do gola stigao tek u 70. minutu. Strijelac je bio Andrej Aršavin.

Bez kapitena Seska Fabregasa, "tobdžije" nisu igrale dobro, ali su jurišale ka golu domaćina. To im se isplatilo u 78. minutu. Aršavin je centrirao na "drugu stativu", Bentdner je vratio loptu na tri metra od gola, Meite se spetljao, što je iskoristio Van Persi, uklizao i poslao je iza gol-linije - 2:2.

Željeli su gosti pobjedu, nastavili da napadaju, ali su kući ponijeli samo bod.

Nikole Žigića nije bilo ni na klupi Birmingema u porazu od "fenjeraša". Vigan je napravio preokret (2:1) i današnjem rivalu prišao na bod.

Vulvsi, u čijoj startnoj postavi je bio Nenad Milijaš, ostvarili su značajnu pobjedu u borbi za opstanak i to kao gosti Aston Vili (1:0).

Stouk je deklasirao Njukals (4:0) poslije četiri kola u kojima je osvojio samo bod.

"Pijevci" već dugo ne mogu da ostvare pobjedu. U prvenstvu nisu savladali nikog više od mjesec dana, a tako će ostati makar još dve nedjelje kada će se nastaviti šampionati poslije kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na Vajt Hart Lejnu, pred Totenhemom je odolio i gradski rival, Vest Hem - 0:0.

Dan pošto su saznali da će igrati protiv Real Madrida u četvrtfinalu Lige šampiona, "pijevci" su osvojili samo bod protiv "čekićara" i tako nastavili da gube korak u borbi za četvrto mjesto na tabeli Premijer lige, koje bi im omogućilo da se i u narednoj sezoni takmiče u elitnom evropskom takmičenju.

Bio je bolji Totenhem, imao je nekoliko šansi još u prvom poluvremenu, ali ih nije iskoristio. Nije uspio da slomi otpor sve boljih "čekićara" iako se prvi put poslije dva mjeseca u startnoj postavi Harija Rednapa našao i Geret Bejl.

Upravo je Velšanin posljednji zaprijetio gostima, iz slobodnog udarca, ali je golman Robert Grin proslijedio loptu do prečke.

Grin je bio junak pošto je prethodno odbranio mnogo udaraca domaćih ofanzivaca.

S druge strane, Karlton Kol i Demba Ba su imali prilike za goste.