SERIJA A: Milan otvorio konkurs za šampiona

Palermo pobijedio "rosonere" 1:0 i omogućio Interu i Napoliju da mu u nedjelju priđu na dva, odnosno tri boda.

SERIJA A: Milan otvorio konkurs za šampiona Izvor: MONDO

Milan tone. Eliminisan je iz Lige šampiona, a doskora velika prednost u prvenstvu mu se topi. Poslije kiksa na svom terenu protiv "fenjeraša" Barija prošlog vikenda (1:1), poražen je i u Palermu.

Zato će Inter protiv Lećea, a Napoli protiv Kaljarija imati šanse da pobjedama dođu na dva i tri koraka od lidera.

A u sljedećem kolu na programu je milanski derbi!

Palermo je "uzeo skalp" Milanu zahvaljujući golu Dorina Gojana već u desetom minutu. I dok su gostujući igrači dizali ruke tražeći da se sankcioniše ofsajd pozicija Rumuna, sudije nisu reagovale, jer ofsajda nije bilo, a Gojan je poslao loptu u mrežu.

Tim Masimilijana Alegrija se mučio i nije uspio da stigne do izjendačenja. Igrao je bez Zlatana Ibrahimovića, koji je u prošlom kolu dobio crveni karton, a u startnoj posavi našao se Antonio Kasano.

Palermo je poslije debakla protiv Udinezea (0:7) promijenio trenera i doveo Sersea Kozmija, koji je popio dve gorke pilule, a konačno se obradovao - protiv lidera.

Po istom scenariju kao Palermo, pobjedu je ostvario i Lacio. Golom Maura Zaratea, poslije tromjesečnog posta, već u prvom minutu, Rimljani su savladali Ćezenu (1:0) iako su meč dočekali desetkovani.

Imao je Lacio još prilika do kraja utakmice, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Lacio se vratio na četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Međutim, Udineze, trenutno glavni konkurent "nebeskoplavima" u borbi za to mjesto, svoj meč 30. kola igra u nedjelju kada na "Friuli" dolazi Katanija.

Ćezena je u teškoj situaciji i može da se dogodi da već u ovom kolu dođe u opasnu zonu. Ipak, olakšavajuća okolnost je ta što Leće i Brešu očekuju teška gostovanja Interu i Juventusu.