PREMIJER BIH: Sloboda slavila na Grbavici

Fudbaleri tuzlanske Slobode u posljednjem meču 19. kola Premijer lige BiH savladali su Željezničar na Grbavici 1:0.

PREMIJER BIH: Sloboda slavila na Grbavici Izvor: MONDO

Sloboda je do trijumfa došla bukvalno u poljednjim trenucima meča. Gol,koji će možda odlučiti šampionsku titulu postigao je Zoletić.

Naima poslije ovog kola lider banjalučki Borac sada ima čak osam bodova više u odnosu na prvog pratioca Željezničar, kome je to drugi poraz u proljetnom dijelu šampionata.

Dobar meč viđen je u Mostaru gdje je postignuto čak šest golova i po jedan crveni karton na obe strane. U 13. minutu zbog međusobnog koškanja isključeni su Džidić kod domaćih i Avdić u gostujućoj ekipi.

Do tog 13. minuta Zrinjski je već postigao dva gola, tačnije strijelac je bio Lendrić. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je postigao još jedan pogodak preko Selimovića i činilo se da će doći do rutinske pobjede.

Ipak u nastavku su gosti zaigrali na sve ili ništa. Poslije samo sedam minuta igre u drugom dijelu Gutić je smanjio na 2:1, a dvadeset minuta kasnije Pehlić postiže drugi gol za Sarajevo i počinje prava drama pod Bijelim brijegom. Ipak gosti, iako su imali par šansi nisu uspeli doći do boda, a u jeku njihovih napadala Kutalija je iz kontre poentirao za konačnih 4:2.

Tako se Zrinjski pomjerio za dva mjesta na tabeli i pobjegao iz opasne zone.

Iz zone ispadanja nikako da umakne zvornička Drina. Poslije poraza u prošlom kolu od Rudara trener Darko Vojvodić je podnio ostavku, a naslijedio ga je tandem Milenko Milošević - Svetozar Vukašinović, ali Drina i dalje tone. U ovom kolu poraženi su od Olimpika 2:1.