Inter i dalje u trci za trofej koji je posljednji put podigao Stanković: Makazice štopera spasile "neroazure"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Šampion italije provukao se u Kupu Italije, i to zahvaljujući fantastičnom pogotku defanzivca!

Kup Italije Inter eliminisao Empoli Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA

Navijači Intera 11 godina čekaju na trofej Kupa Italije, kojeg su posljednji put osvojili 2011, kada ga je podigao i Dejan Stanković, a umalo da se taj niz produži za još jednu godinu!

Filipo Inzagi kockao se protiv Empolija i ostavio gotovo polovinu standardnih igrača na klupi, a umalo da mu se to osveti, uprkos vođstvu na poluvremenu od 1:0.

Fudbaleri Empolija uspjeli su da preokrenu u drugom poluvremenu na 2:1 golom Bajramija i autogolom Radua, ali je senzaciju na Meaci spriječio defanzivac Andrea Ranokija. I to kakvim golom!

Štoper Intera je u sudijskoj nadoknadi prelijepim "makazicama" zatresao mrežu i izjednačio na 2:2 obezbijedivši svom timu produžetke.

Filipo Inzagi u međuvremenu je ubacio u igru Barelu, Čalhanoglua, Perišića i Džeku, a u prvom produžetku i Sensija i upravo taj potez donio mu je plasman u četvrtfinale.

Poslije asistencije Aleksisa Sančeza u 104. minutu Stefano Sensi je pozatresao je mrežu za pobjedu 3:2 i svoj prvi pogodak u dresu Intera poslije više od dvije godine!

INTER - EMPOLI 3:2 (1:0, 2:2)