Radnik vodio tri puta na "Tušnju" pa odigrao neriješeno, potop Leotara na "Grbavici" (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Radnika i Tuzle sitija su podijelili bodove na "Tušnj", dok je Leotar poražena sa 3:0 od Željezničara.

tuzla siti radnik Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon što su u dvije utakmici primili devet golova (pet od Zrinjskog i četiri od Veleža), fudbaleri Tuzle sitija su sa imperativom pobjede dočekali bijeljinski Radnik u 25. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Međutim, Radnik se pokazao kao kvalitetna ekipu te su tri puta vodili u ovom meč, ali je domaća ekipa ipak uspjela na kraju da stigne do jednog boda. Na kraju je bilo 3:3.

TUZLA SITI - RADNIK 3:3 (0:1)
/Čeliković 58, Džafić 70, Mišić 90+1 - Živković 10, Đorić 66, Handžić 87/

Prvi put otkako je stigao u Tuzlu siti, Emiliano Nsue je dobio priliku kod Husrefa Musemića da istrči na "Tušanj" od prvog minuta, ali nakon prvog dijela, Semberci su stekli minimalnu prednost.

Gosti iz Bijeljine su do vođstva stigli u 10. minutu nakon centaršuta iz kornera Anesa Vazde, a najviši u skoku bio je Ante Živković i pogodio mrežu domaćina - 0:1.

Napadač iz Hrvatske je inače igrač banjalučkog Borca, koji je do kraja sezone pozajmljen Radniku.

Jedinu dobru šansu za domaće u prvom poluvremenu kreirao je rezervista Sulejman Krpić u 41. minutu kada je uposlio Nsuea, ali je njegov udarac odbranio golman Azir Muminović.

U 52. minuti Radnik je mogao do novog gola. Na svu sreću Tuzla sitija Živković se okliznuo.

Šest minuta kasnije Tuzla siti stiže do izjednačenja. Nakon kornera loptu je u gol pospremio Jasmin Čeliković na asistenciju Mehanovića. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone.

U 66. minuti preslikana situacija na drugoj strani. Nakon kornera najviši u skoku je bio Đorić, koji je pobjegao Ensuu i pogodio za novo vođstvo Radnika.

Četiri minute kasnije ekipa iz Simin Hana stiže do izjednačenja. Pereira je uputio odličan centaršut, Džafić pogodio glavom - 2:2.

A onda u 87. minutu novi šok za Tuzlu siti. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Haris Handžić koji pogađa za 2:3.

I kada smo mislili da će Radnik odnijeti puni plijen sa Tušnja, Mišić pogađa za konačnih 3:3.

TUZLA SITI: Brajlović, Gavrić, Nsue, Karjašević, Mehmedović, Tomašević, Mehanović, Čeliković, Dofo, Ferejra, Moris. Trener: Husref Musemić

RADNIK: Muminović, Nikić, Vazda, Sušić, Vasić, Ristanović, Šarić, Živković, Đorić, Pantelić, Šubert. Trener: Velibor Đurić

Potop Leotara

U drugom susretu u istom terminu, Željezničar je poslije pola sata igre stekao trostruku prednost protiv trebinjskog Leotara čime je  osigurao trijumf.

Plavi su poveli u petom minutu pogotkom Armina Hodžića, potom je u 22. minutu trebinjsku mrežu pogodio Sedad Subašić, a sjajnih pola sata ekipe Edisa Mulalića krunisao je sedam minuta kasnije Nedim Mekić.

U drugom poluvremenu treba izdvojiti šansu Leotara iz 72. minuta kada su Trebinjci nakon ubačaja Arežine mogli do gola, ali je lopta otišla pored gola.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Kosorić, Galić, Blažević, Drina, Mekić, Hajdarević, Subašić, Štilić, Resić, Hodžić. Trener: Edis Mulalić

LEOTAR: Puletić, Milović, Stanojević, Čubrilo, Todorović, Dujaković, Santrač, Chichba, Medan, Đurić, M.Perišić. Trener: Miodrag Bodiroga