GOTOVO JE! Milan je šampion poslije 11 godina! Leao “namjestio” 19. Skudeto za “rosonere”!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Šampionska trka u Italiji trajala je do posljednjeg kola, a onda je riješena u samo 45 minuta! Leao namještao, pogađao napadač koji je Milan koštao samo million evra.

Serija A Milan vodi protiv Sasuola i ide ka šampionskoj tituli Izvor: ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Navijači Milana 11 godina čekali su titulu u Seriji A, a borba za Skudeto ove sezone vodila se do posljednjeg kola u kojima su se za šampionsku titulu borili gradski rivali.

“Rosonerima” je bio dovoljan i bod u posljednjem kolu na gostovanju Sasuolu, a Inter je čekao kiks Milana da eventualnom pobjedom protiv Sampdorije odbrani šampionsku titulu, ali iznenađenja nije bilo.

Samo 45 minuta bilo je dovoljno Milanu da obezbijedi pobjedu 3:0 protiv Sasuola i osvoji prvi “skudeto” poslije sezone 2010/2011, svoju 19. u istoriji.

Prije početka sezone bilo je malo onih koji su vjerovali da Milan može do titule sa Portugalcem Rafaelom Leaom u napadu i Olivijeom Žiruom koji je stigao na San Siro iz Čelsija za samo million evra, ali upravo ovaj dvojac učinio je čudo.

Leao i Žiru postigli su po 11 golova, a kruna sezone bio je meč na Mapei stadionu protiv Sasuola na kojem je Leao upisao tri asistencije, a Žiru dva puta pogodio, i to sve u prvih 45 minuta!

Izvor: SERENA CAMPANINI/ANSA

Mrežu je zatresao i Zlatan Ibrahimović u drugom poluvremenu, ali je on poništen zbog ofsajda, pa je ostalo 3:0.

Istim rezultatom Inter je savladao Sampdoriju, ali je to bila “Pirova pobjeda” jer je neroazurima trebao kiks gradskog rivala protiv Sasuola.

Dva puta pogađao je Korea, jednom Perišić, ali na Meaci se nije ni izbliza slavilo kao na Mapei stadionu gdje smo poslije posljednjeg sudijskog zvižduka vidjeli stampedo navijača Milana na teren.

Stotine navijača slavili su sa igračima Milana koji su nakon jesenje polusezone zaostajali četiri boda za Interom, a onda to nadoknadili ovog proljeća.

Ekipa Stefana Piolija upisala je 26 pobjeda, osam remija i samo četiri poraza i zasluženo stigla do titule, prve još od 2011. godine.

Koliko je prošlo od posljednjeg Skudeta dovoljno govori činjenica da je to bila ekipa u kojoj su igrali Pirlo, Gatuzo, Nesta, Amrozini, Inzagi, Sedorf, Pato…

/Abraham 33, 42 pen, Pelegrini 78 pen/

Nije završena ni borba za opstanak u Seriji A, ali ćemo putnika u niži rang saznati večeras nakon utakmica između Salernitane i Udineze i Venecije i Kaljarija.