PREMIJER: Vest Hem se oprostio?

"Čekićari" osvoji samo bod protiv Blekburna i teško da će sačuvati premijerligaški status. Totenhemu izmakla Liga šampiona.

PREMIJER: Vest Hem se oprostio? Izvor: MONDO

U sjenci nedeljnog derbija između Mančester junajteda i Čelsija koji može da odluči o prvaku Engleske, u subotu su odigrane neke utakmice 36. kola u kojima su u fokusu bile ekipe koje se bore za opstanak.

"Fenjeraš" Vest Hem propustio je, možda, posljednju priliku za spas. Londonski tim je jedva osvojio bod protiv Blekburna i teško da će moći da opstane u Premijer ligi.

Jedina dobra vijest za "čekićare" je da su prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza. Blekburn je, pak, možda osvojio presudni bod za opstanak.

Vigan, koji je takođe u opasnoj zoni, osvojio je bod u Birmingemu protiv Aston Vile. Birmingem je poražen u gostima od Njukasla.

Blekpul je do minut prije kraja meča sa Totenhemom u Londonu imao pobjedu u džepu i tri boda sa kojima bi lakše disao u borbi za opstanak, ali...

Bilo je to vrlo uzbudljivih završnih 15 minuta na Vajt Hart Lejnu. Blekpulu su svirana dva penala, Čarli Adam je pogodio drugi,a u 89. minutu Džermejn Defo je sjajnim golom izjednačio.

Blekpulu je prvi penal dosuđen u 74. minutu zbog igranja rukom Dosona u svom šesnatesrcu. Ali, Gomes je pročitao Adama.

Međutim, poslije kornera novi penal, ovog puta zbog prekršaja nad Tejlorom-Glečerom (mada je usporeni snimak pokazao da ga je on odglumio). Adam je ponovo preuzeo odgovornost i pogodio.

Međutim, u posljednjem minutu bomba Defoa za 1:1. Taj bod ne znači mnogo Totenhemu. Ekipa koja je ove sezone bila pravi hit u Ligi šampiona možda će u narednoj ostati i bez Lige Evrope.

Začelje tabele Premijer lige izgleda ovako: 15. mjesto Birmingem 39 bodova, 16. mjesto Blekburn 39, 17. mjesto Vigan 36, 18. mjesto Blekpul /-1/ 35, 19. mjesto Vulverhempton /-1/ 34, 20. mjesto Vest Hem 33 boda.