PREMIJER: "Vukovi" blizu opstanka

Jubilarni 50. duel Vulvsa i Vest Bromviča završen pobjedom Vonderersa - 3:1 (2:0). Stouk istim rezultatom bolji od Arsenala.

PREMIJER: "Vukovi" blizu opstanka  Izvor: MONDO

Ekipa Mika Mekartija osvojila je bodove koji ih u potpunosti ostavljaju u trci za opstanak u najjačem rangu engleskog fudbala. Štaviše, da se sezona u Premijer ligi završila danas, Vulverhempton bi obezbijedio opstanak.

"Vukovi" su dva kola prije kraja konačno napustili zonu ispadanja. Prvi put od 28. kola, odnosno 26. februara, kad su bili na 17. poziciji sa istim brojem bodova kao i njihov posljednji rival, koji je, iako je tada bio u "opasnoj zoni", u međuvremenu obezbijedio opstanak.

Vulverhempton je osjetio slast trijumfa poslije pet kola (dva remija i tri poraza).

Vulvsi su odlično odigrali prvi dio utakmice, kada su stekli kapitalnu prednost od 2:0. Strijelci za "narandžaste" bili su Stiven Flečer u 15. i Tunišanin Adlene Gediura u 28. minutu.

Kada je na početku drugog poluvremena Abdulaje Meite grubo pogriješio, a njegovu nespretnost u gol pretvorio Flečer, bilo je jasno da će sva tri boda ostati na Molino stadionu.

Nigerijac Piter Obemvinge smanjio je rezultat na 3:1 u 55. minutu, pošto je iskoristio penal, a utakmicu je mogao da zakomplikuje Džerom Tomas da je devet minuta kasnije umjesto prečke pogodio mrežu. VBA je igrao mnogo bolje u drugom dijelu, ali brojni napadi nisu urodili plodom.

Nenad Milijaš presjedio je meč na klupi.

Totenhem - Birmingem

Arsenalu više ni čudo ne može pomoći da stigne do titule. Ekipa Arsena Vengera imala je kakve-takve šanse tri kola prije kraja, ali poslije poraza od Stouka 1:3 nema više nikakve.

"Tobdžije" su bolje ušle u meč na Britanije, ali Aršavin i Van Persi nisu uspjeli da savladaju Asmira Begovića. Kazna je stigla u 28. minutu kada je Kenvejn Džons postigao vodeći gol za Stouk.

Poslije skraćenog kornera sa desne strane, napadač sa Trinidada i Tobaga naletio je na loptu i grudima je smjestio u mrežu. Novu promjenu rezultata obezbijedio je bivši igrača Arsenala Džermejn Penant, koji je u 40. minutu presjekao loptu na polovini gostiju, povukao napad do nekih 25 metara od gola, a onda se odlučio za šut i pogodio uz pomoć igrača Arsenala Johana Djurua, koga je lopta zakačila i promijenila pravac, dovoljno da preleti Vojceha Šćesnog.

Robin van Persi je smanjio u 81. minutu na 2:1, ali je samo minut kasnije Džonatan Volters trećim golom za Stouk riješio sve dileme oko pobjednika.