BiH: "Oboren" Slišković, ali ne i Široki Brijeg

Blaž Slišković zbog bolesti nije bio na klupi Širokog Brijega u Zenici, gdje je njegov tim remizirao sa Čelikom (0:0). Ubjedljivi Slavija i Zrinjski.

BiH: "Oboren" Slišković, ali ne i Široki Brijeg Izvor: MONDO

Goste sa Pecare u nedjelju je vodio Nenad Džidić, Bakin asistent, ali nije mogao da nastavi sjajnu seriju pobjeda na Bilinom polju u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Otkako je ekipu preuzeo Slišković, koji je ostao "prikovan" za krevet zbog visoke temperature od 39 stepeni, Širokobriježani su nanizali pet pobjeda - u gostima su padali Željezničar (1:0) i Drina (2:0), a kod kuće Leotar (3:1), Sloboda (4:0) i Velež (4:1).

I u nedjelju su imali svoje prilike, posebno Mateo Roskam u 76. minutu kada je sam izišao pred Luku Bilobrka, ali je golman Zeničana bio uspješniji. Dalibor Šilić je par minuta kasnije takođe imao odličnu šansu, ali se poslije njegovog slobodnog udarca ispriječila stativa.

I Čelik je mogao da dođe do pobjede, imao je nekoliko zrelih šansi, a najbolju je propustio Adis Ćulov u 85. minutu, kada je "sam kao duh" sa nekoliko metara šutirao visoko preko gola.

Sve u svemu, remi je najrealniji rezultat, koji gostima daje realnu nadu da mogu izboriti plasman u Evropu.

Slavija je u prvih 20 minuta završila posao protiv Leotara (2:0) i to pogocima bivših igrača trebinjskog kluba. Već u drugom minutu Branko Šešlija je doveo u vođstvo "sokolove", a da će tri boda ostati u Istočnom Sarajevu pobrinuo se Dejan Rašević.

Tačku na visoku pobjedu stavili su Emir Zeba i Nedim Oglečevac u samom finišu utakmice.

Ubjedljiv je u nedjelju bio i Zrinjski.

Mostarci su savladali Travnik na stadionu Pod Bijelim brijegom (3:1), a najzaslužniji za trijumf "plemića" bio je dvostruki strijelac Ivan Lendrić. Napadač splitskog Hajduka, na pozajmici u Zrinjskom, pogađao je u 11 i 72. minutu, a jedan gol postigao je i Damir Džidić u finišu prvog poluvremena.

Počasni pogodak, Travničani su preko Aldina Hodžića postigli u sudijskoj nadoknadi.