PREMIJER BiH: Borac korak do titule

Fudbaleri banjalučkog Borca nadomak su titule šampiona BiH. Dva kola prije kraja imaju pet bodova više od Željezničara.

PREMIJER BiH: Borac korak do  titule Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca u posljednja dva kola treba da osvoje BOD i ovojiće prvu titulu šampiona Premijer lige BiH u istoriji. Bod im treba ako remiziraju ili još bolje pobijede Željezničar, a u slučaju poraza na Grbavici Borac će u posljednjem kolu morati da savlada Leotar.

Borac do kraja ima još da odigra mečeve protiv Željezničara u gostima i u posljednjem kolu protiv Leotara u Banjlauci. Tim Vlade Jagodića je u meču 28. kola na svom stadioni savladao Travnik 2:0 i ostao na pet bodova više u odnosu na prvog pratioca sarajevski Željezničar.

Borac je mnoge dileme riješio na otvaranju meča kada je Nemanja Vidaković već u petom minutu zatresao mrežu gostiju. Konačan trijumf Borca potvrdio je Rade Veljović golom koji je postigao glavom u 68. minutu poslije kornera koji je izveo Darko Maletić.

Poslije meča publika u Banjaluci je već počela da slavi skandirajući- šampioni, šampioni…
Ipak veliko slavlje priprema se za sljedeću subotu.

Aktuelni šampion Željezničar savladao je Budućnost u gostima 2:1 zadržao kakve-takve šanse da odbrani titulu.

U meču, koji je odlučivao koja ekipa će u kvalifikacije za Evropa ligu Sarajevo je na domaćem terenu savladalo Široki Brijeg sa ubjedljivih 3:0.

Zvijezda je poslije Borca koga je savladala u prošlom kolu u četvrtak slavila u Prijedoru kod Rudara 3:1, iako je domaćin poveo na otvaranju meča preko Džafića. Ipak u nastavku preokret za koji je najzaslužniji dvostruki strijelac Tosunović.

Zrinjski je bio ubjedljiv protiv Leotara 4:0. Dva gola postigao je Ivan Lendrić, koji je sada sam na čelu liste strijelaca Premijer lige BiH sa 14 golova.

Drina je takođe ostavrila uzastopnu pobjedu.Poslije Čelika u ovom kolu slavili su u gostima kod Slavije takođe 1:0 i "fenjer" prepustili Budućnosti.

Olimpic je u gostima kod Slobode došao do tri važna boda, koja ih mogu odvesti u borbu za evro-kupove. Olimpic je slavio golom Raščića (1:0).