BUNDES (baraž): De Kamargo “brži od sudije”

Borusija iz Menhengladbaha savladala Bohum 1:0 u prvom meču baraža pogotkom u 93. minutu.

BUNDES (baraž): De Kamargo “brži od sudije” Izvor: MONDO

Poslije prve utakmice baraža za plasman (ostanak) u Bundesligi prednost ima Borusija. Kao domaćin u Menhengladbahu savladala je Bohum – 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Igor de Kamargo u 93. minutu, odlično se snašao na petercu i poslao loptu u mrežu.

Prethodno, petostruki šampion Njemačke i osvajač dva evropska trofeja (Kup UEFA 1975. i 1979) propustio je sijaset šansi. U stvari, gosti su imali fantastičnog golmana Andreasa Lutea. Čak i u akciji koja je prethodila pogotku Borusije, Lute je sjajno reagovao… Ali, Belgijanac rodom iz Brazila, koji je prije nedelju dana proslavio 28. rođendan, uspio je da ga savlada.

Ipak, pitanje učesnika Bundeslige u narednoj sezoni dobiće odgovor tek poslije revanša u Bohumu.

Iz Bundeslige su direktno ispali Sent Pauli i Ajntraht, a naredne sezone će u eliti igrati Herta i Augsburg, koji je takmičenje u “Cvajtoj” završio kao drugi, sa istim brojem bodova kao Bohum - 65.