Lilu "dupla kruna"!

Grad od 250.000 žitelja na sevjeru Francuske ima prvaka i osvajača nacionalnog kupa.

Lilu "dupla kruna"! Izvor: MONDO

Fudbaleri Lila odigrali su u Parizu 2:2 sa Pari sen Žermenom, uzevši tako bod koji im je bio neophodan da kolo prije kraja obezbijede treću titulu prvaka države u klupskoj istoriji.

S obzirom na to da je Olimpik u Marseju takođe remizirao sa Valensijenom (2:2), Lil je mogao i da izgubi meč na Parku prinčeva...

Lil je sakupio 73 boda, Olimpik 67, dok će se Lion (61) i PSŽ (59) u posljednjem kolu boriti za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Lion je mogao da završi posao ove subote, ali je razočarao u susretu sa Kaenom - 0:0. U nedjelju, 29. maja, gostovaće Monaku kojem "gori pod nogama", dok pariski "sveci" idu u Sent Etjen.

Lil je drugi trofej za samo sedam dana osigurao u susretu sa istim protivnikom!

Ludovik Obranijak (strijelac jedinog gola u finalu Kupa, iz "skraćenog kornera" minut prije kraja utakmice) ovog puta je načeo domaćina već u petom minutu, a izjednačio je Gijom Oro u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Međutim, Oro je poslije samo 20 sekundi igre u nastavku dobio drugi žuti karton, zbog simuliranja.

Gosti su ponovo poveli preko Muse Soa u 59. minutu, da bi Matje Bodmer u 73. minutu donio bod brojčano slabijem Pari sen Žermenu.

Lil je prethodne dvije titule osvojio 1946. i 1954, a vremenski razmak od 57 godina između dva naslova, najduži je u istoriji francuskog fudbala.

Ujedno je postao tek treći francuski klub sa više od jedne "duple krune". Druga dva su Sent Etjen i Marsej.

Lil će se 2012. godine preseliti na novi stadion, Gran Stad, kapaciteta 50.000 mjesta.

Trener aktuelnog sastava je Rudi Garsija, najistaknutiji fudbaleri su kapiten Mavuba, Žervinjo, Kabaje, Debuši, Frau, Obranijak, golman Landro, a tu je i jedan od najtraženijih mladih igrača Evrope - Belgijanac Eden Azar.