Senzacionalan start takmičenja u Kupu RS: Ispali prošlosezonski finalista i rekorder po broju trofeja!

Rudar Prijedor i Radnik sapleli su se na prvoj prepreci.

tekstilac - rudar prijedor Izvor: FK Tekstilac/Nikola Kulaga

Rudar Prijedor i Radnik, dva velika favorita za osvajanje Kupa Republike Srpske, oprostili su se od takmičenja već nakon prve prepreke!

Prijedorčani, koji su se prošle sezone protiv Krupe borili za trofej, eliminisani su od Tekstilca poslije izvođenja jedanaesteraca nakon što je poslije posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat glasio 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Kemala Hasikića u 48. minutu, goste je u meč vratio Stefan Radaković u 69. minutu, da bi u penal-lutriji spretniji bili domaći, pogodivši tri penala (Kušljić, Kojić i Radić, neprecizni su bili Marić i Brković), dok su Prijedorčani, sa druge strane, bili precizni dva puta (Pekija i Kovačević, nisu pogađali Marmat, Radaković i Mikić).

Senzaciju su priredili i igrači Stakorine iz Čajniča, koji su savladali bijeljinski Radnik rezultatom 2:1.

Rekorder po broju osvojenih trofeja u kup-takmičenju FS RS (sedam) poveo je pet minuta prije odlaska na odmor. Strijelac je bio Brajan Forčjun Ananijas, ali je u nastavku tim iz Čajniča kreirao preokret i to za samo devet minuta!

Čim je počelo drugo poluvrijeme (47. minut), stvari je na početak vratio Aleksandar Milović, da bi trijumf domaćima omogućio Stefan Kajević.

Krupa, branilac trofeja, gostovala u Prijedoru, gdje je trijumfovala nad ekipom FSA rezultatom 1:2.

Kristijan Penić je u 21. minutu doveo tim iz kanjona Vrbasa u vođstvo, izjednačio je Milan Kovačević u 48. minutu, ali je drugo vođstvo Krupe, koje je omogućio Džafo Hadžić u 57. minutu, bilo dovoljno za plasman u osminu finala.

Novljanska Sloboda i fočanska Sutjeska lako se u Tesliću i Brčkom obračunali sa Proleterom i Lokomotivom (0:6), dok je Zvijezda 09 rezultatom 0:4 iz daljeg takmičenja eliminisala Semberiju iz Popova.

KUP RS – ŠESNAESTINA FINALA

Proleter – Sloboda (NG) 0:6

Borac (Kozarska Dubica) – Omarska 1:3

FSA Prijedor – Krupa 1:2

OFK Omladinac – Laktaši 0:2

Tekstilac – Rudar Prijedor 1:1 (penalima 3:2)

Budućnost (Pilica) - Podrinje

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!