Malerozni Škrinjar je opet pogodio svoju mrežu: Ne postoji igrač Intera sa više autogolova - sad je odveo Udineze na vrh

Otkako je 2017. debitovao u dresu "nerazura", Slovak je čak četiri puta zatresao sopstvenu mrežu.

Milan Škrinjar Izvor: Shutterstock

Milan Škrinjar ponovo je zatresao sopstvenu mrežu!

Od debija Slovaka za Inter u ljeto 2017. godine niti jedan igrač ovog kluba nije postigao više autogolova - čak četiri puta je Škrinjar matirao svoje golmane.

A danas je to učinio u duelu sa Udinezeom, čime je "poništio" fenomenalan pogodak Nikola Barele iz slobodnog udarca već u petom minutu susreta.

Domaći su se vratili već u 22. minutu, kada je Škrinjar nespretno reagovao i nakon ubacivanja Roberta Pereire skrenuo loptu u mrežu iznenađenog Samira Handanovića.

U prve tri sezone od dolaska na stadion "Đuzepe Meaca", nekadašnji fudbaler Žiline, Zlate Moravce i Sampdorije redovno je postizao golove na "pogrešnoj strani" terena, nakon čega je dva prvenstva zaredom izbjegao autogolove. Ipak, sada se vratio na staro.

Ove sezone u Seriji A već je viđeno sedam autogolova, a već dva ovog vikenda!

Prije Škrinjara činili su to Heison Muriljo, u jučerašnjem trijumfu Specije nad Sampdorijom 2:1, te ranije Lorenco De Silvestri, Marlon, Hoan Gonsales, Jerdi Shauten i Emil Audero.

Do kraja utakmice Udineze je postigao dva gola i stigao do trijumfa, čime su domaći potvrditi sjajnu formu ove sezone i čak izbiti na čelo tabele!

Tim Andree Sotila već šest prvenstvenih mečeva ne zna za poraz, a Inter je već treći tim iz gornjeg dijela tabele koji je "pao" u Udinama. Prethodno su "zebrete" slavile 1:0 protiv Fiorentine, a zatim 4:0 protiv Rome.

Slovenac Jaka Bijol u 84. minutu pogodio je za 2:1, da bi tačku na "i" stavio Tolgaj Arslan u trećem minutu nadoknade, pa Udineze sada ima 16 bodova, dva više od Napolija, Atalante i Milana, te tri od Rome, koji istina tek treba da odigraju svoje mečeve 7. kola Serije A.