Marinović nakon trijumfa Borca na "Grbavici": Na terenu smo ostvarili sve što smo zamislili!

Šta je u odjavi utakmice sa Željezničarom rekao trener Borca Vinko Marinović?

vinko.JPG Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Fudbaleri Borca upisali su trijumf na gostovanju Željezničaru (1:2) u prvoj od posljednje tri utakmice u polusezoni.

Duel na Grbavici protekao je u "naelektrisanoj" atmosferi, a tokom utakmice su igrači Željezničara nekoliko puta burno reagovali na odluke arbitra Luke Bilbije.

Posebno se to odnosi na trenutak iz 57. minuta, kada je Prijedorčanin pokazao direktan crveni karton Santosu zbog udaranja laktom Andrića, ali i na situaciju koja se dogodila tri minuta kasnije.

Tada je Cocalić zatresao mrežu Borca, ali je gol poništen zbog prekršaja nad čuvarom mreže Banjalučana Ćetkovićem.

Na konferenciji za novinare poslije utakmice, Marinović nije htio da komentariše dijeljenje pravde.

"Da li je ikada bila moja ijedna izjava oko suđenja? Nije i neće nikada biti", istakao je Marinović, rekavši o samoj utakmici:

"Došli smo da odigramo što bolje, mislim da smo to danas i uradili. Ovim putem bih im čestitao na pobjedi. Utakmicu smo odigrali dosta dobro osim jednog prekida kada je Željezničar poveo. Pokušali smo na terenu da ostvarimo to što smo zamislili. Prvenstvo je dugo, imamo svoje ambicije koje želimo da ostvarimo. Završena je utakmica sa Željezničarom, idemo dalje, okrećemo se sljedećim utakmicama", rekao je Marinović.

Prije odlaska na zimsku pauzu, Borac će u okviru m:tel Premijer lige BiH odmjeriti snage sa Leotarom i Zrinjskim u Trebinju i Mostaru.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!