TADIĆU, MAJSTORE! Kapiten ZAPUŠIO usta kritičarima - gol i asistencija u ubjedljivom trijumfu!

Dušan Tadić proigrao je ponovo poslije otkaza za trenera Alfreda Šrojdera i dolaska Džona Heitinge.

gol i asistencija dušana tadića protiv kambura  Izvor: Profimedia

Dušan Tadić ponovo igra na vrhunskom nivou! Od momenta kada je trener Alfred Šrojder dobio otkaz kapiten Ajaksa je pokazao svima ko je bio glavni krivac za probleme u klubu. Na dvije utakmice Srbin je postigao dva gola i upisao tri asistencije i obradovao sve, na čelu sa privremenim šefom struke Džonom Heitingom.

U ubjedljivoj pobjedi na gostovanju protiv Kambura (4:0) srpski reprezentativac je u 16. minutu pogodio za vođstvo (1:0), a onda je u 34. minutu bio asistent za Stivena Bergjusa kome je to bio drugi pogodak na meču. Konačan rezultat postavio je Brajan Brobi u 79. minutu. Tako je na pravi način zapušio usta kritčarima, poput Veslija Snajdera koji je tražio da se on izbaci iz tima..

Ajaks se ovom pobjedom ponovo uključio u borbu za titulu, ima 40 bodova, dva manje od prvoplasiranog Fejenorda koji ima i meč manje. Što se Tadića tiče, svakako najveća promjena koju je Heitinga napravio je to što ga je vratio na svoju poziciju na kojoj ima više prostora za igru i kreaciju. Šrojder ga je "gurao" na mjesto desnog krila.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!