Zrinjski "razbio" Posušje! Het-trik Nemanje Bilbije: Tuzla siti i Sloga odigrale bez golova (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog pregazili su ekipu Posušja rezultatom 5:0, a prvo ime susreta bio je Nemanja Bilbija. U drugoj utakmici 21. kola m:tel Premijer lige BiH Tuzla siti i Sloga Doboj odigrali su bez golova.

Zrinjski Posušje Tuzla siti Sloga Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Zrinjskog su na stadionu Bare u Čitluku savladali ekipu Posušja rezultatom 5:0. Ključni trenutak meča desio se u 35. minutu kada je fudbaler Posušja Frane Maglica dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Fenomelanu partiju odigrao je Nemanja Bilbija koji je postigao tri gola. Zanimljivo da je napadač Zrinjskog sva tri gola postigao glavom.

Bila je ovo 14 pobjeda za "plemiće" koji nakon 21. kola zauzimaju prvu poziciju sa 45 bodova iz 20 odigranih utakmice.

Zrinjski – Posušje 5:0 (1:0)
/Bilbija 41, 77, 90, Ćorluka 53, Tičinović 75/

Zrinjski je prvi zaprijetio u osmom minutu preko Nemanje Bilbije, koji je šutirao iz teške pozicije, ali njegov udarac zaustavlja golman Luka Kukić.

U 35. minutu Frane Maglica je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Posušje bilo oslabljeno do kraja meča. Maglica je oba žuta kartona napravio na Bilbiji.

"Plemići" su vrlo brzo iskoristili brojčanu prednost na terenu. U 41. minutu Ćorluka je ubacio loptu u šesnaesterac, a najviši u skoku bio je Bilbija.

Zrinjski je udvostručio prednost u 53. minutu. Tičinović je šutirao, njegov udarac je izblokiran, ali lopta dolazi do Ćorluke koji pogađa za 2:0.

U 75. minutu bilo je 3:0. Nakon sjajne akcije fudbalera Zrinjskog pogodak je postigao Tičinović.

Samo dvije minute kasnije novi pogodak u mreži gostiju. Nakon centaršuta još jednom je najviši u skoku bio Bilbija - 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Bilbija na samom kraju meču, svojim trećim golom danas. Bio je to 14. pogodak za Bilbiju ove sezone.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Sučić, Ilinković, Ivančić, Tičinović, Ćuže, Bilbija.

Posušje: Kukić, Lučić, Pavlović, Marković, Roca, Maglica, Landeka, Z. Begić, Rozić, D. Begić, Jović.

U istom terminu odigrana je još jedna utakmica 21. kola m:tel Premijer lige BiH, a u ovom meču sastali se se Tuzla siti i Sloga koji su odigrali bez golova.

Prvo poluvrijeme utakmice u Srebreniku nije donijelo mnogo uzbuđenja. Vrijedi izdvojiti dvije prilike za tim iz Simin Hana preko Pantelića i Kuzmanovića.

U drugom dijelu utakmice gosti su bili opasniji. Nakon kontranapada u 64. minutu šutirao je Baštića, ali je prečka spasila ekipu iz Simin Hana. U 78. minutu Sloga je imala još jednu priliku nakon kontre, ali ovog puta udarac Pece zaustavio je Fejzić.

Isti fudbaler imao je priliku i u 90. minutu, ali njegov udarac odlazi malo pored gola.

Tuzla siti: Fejzić, Radić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Mehmedović, Gavrić, Subašić, Kuzmanović, Đ. Pantelić.

Sloga Merdian: Brajlović, Nikolić, Popara, Čolić, Lalić, Baštić, Milanović, Mihajlović, Baranov, Đorić, Krstovski.