Autor Haris Krhalić

Haris Kurdić neće po dobrom pamtiti otvaranje proljetnog dijela sezone.

IMG_3358.JPG Izvor: Mondo/Slaven Petković

I dok je zbog vremenskih neprilika odgođen početak Prve i Druge lige RS, u FBiH to nije slučaj. Čast da otvore proljetni dio Prve lige FBiH pripala je fudbalerima Goražda i TOŠK-a iz Tešnja.

Utakmica odigrana u subotu (04.02) završena je bez pobjednika. Ekipu Goražda u vođstvo doveo je Kerim Tatar u 25. minutu iz penala, da bi Srđan Vulić postavio konačnih 1:1 u 52. minutu utakmice.

TOŠK je mogao stići i do punog plijena u sudijskoj nadoknadi meča, ali je Haris Kurdić propustio nevjerovatnu priliku. Naime, dva fudbalera iz Tešnja su sama izašla pred golmana domaće ekipe. U nastavku akcije lopta stiže do Kurdića koji na samo par metara od gola nije dobro zahvatio loptu te je na taj način "režirao" možda i najveći promašaj u istoriji Prve lige FBiH.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Što se tiče Prve lige FBiH, prvo mjesto trenutno zauzima GOŠK iz Gabele sa velikih 14 bodova prednosti nad drugoplasiranom ekipom Zvijezde iz Gradačca. Goražde je na devetoj poziciji dok je TOŠK dvanaesti.