EP (U-19): Furiozni Morata "razbio" Srbiju

Reprezentacija Srbije pretrpila je ubedljiv poraz od Španije 0:4 (0:3) u drugom kolu Grupe B Evropskog prvenstva.

EP (U-19): Furiozni Morata "razbio" Srbiju Izvor: MONDO

"Crvena furija" baš je furiozna. I u mlađim kategorijama. Španci su evropski i svjetski prvaci u fudbalu, a da bi još dugo mogli da vladaju nagovještavaju nasljednici Ćavija, Inijeste...

To su na svojoj koži najbolje osjetili "orlići" predvođeni selektorom Dejanom Govedaricom. Jer, u drugom kolu Grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina, koje se održava u Rumuniji, Španija je deklasirala Srbiju - 4:0 (3:0) i obezbjedila plasman u polufinale.

Tri gola postigao je talentovani napadač madridskog Reala, Alvaro Morata (ukupno četvrti na šampionatu), a jedan Huanmi iz Malage.

Po taktovima kapitena Pabla Sarabije (Hetafe), reprezentativci Španije su za tili čas "razmontirali" rivala iz Srbije. Od 13. do 22. minuta postigli su tri gola, a što "crvena furija" nije otišla na odmor sa većom prednošću zaslužan je golman Nikola Perić.

U nastavku Španci su se smirili, Srbi su znatno više imali loptu u posjedu, ali opet je jedini gol (i u drugom poluvremenu) postigao - Morata.

Španci su na dvije utakmici osam puta zatresli protivničku mrežu (Belgiju su savladali 4:1).

Iako je Govedarica mogao da računa Uroša Ćosića, Darka Brašanca i Nenada Lukića, koji su meč prvog kola protiv Turske (2:0) preskočili zbog žutih kartona dobijenih u kvalifikacijama, njegov tim nije mogao da parira znatno kvalitetnijem rivalu.

Ipak, mladi srpski fudbaleri i dalje imaju dobre šanse da se plasiraju u polufinale za šta će im možda biti dovoljan čak i bod u trećem kolu protiv Belgije.

SRBIJA: Perić, Petković, Ćosić, Jojić, Brašanac (od 46. Mrkela), Čaušić, Lukić, Vitas, Pešić (od 66. Despotović), Rogač (od 46. Trujić), Kuzmanović.

ŠPANIJA: Badija, Karvahal, Gomez, Mikel, Oreneče, Pardo, Morata, Sarabia (od 81. Galjego), Huanmi (od 58. Huanmi), Kampanja, Delofe (od 74. Gonzalez).