Hajduk za 100. rođendan odolio Barsi

Hajduk i Barselona u Splitu igrali bez golova u sklopu proslave stogodišnjice "bilih".

Hajduk za 100. rođendan odolio Barsi Izvor: MONDO

Navijači Hajduka nisu mogli da požele ljepši rođendanski poklon od remija sa evropskim prvakom. Upravo to su im priuštili igrači Krasimira Balakova.

U sklopu proslave stogodišnjice kluba, u subotu uveče na Poljudu, Hajduk - Barselona 0:0.

Istina, trener katalonskog tima Pep Gvardiola nije u Hrvatsku doveo većinu prvotimaca, Mesija, Maskerana i Danija Alveša, koji se odmaraju od učešća na "Kopa Amerika", kao ni povrijeđene Pujola, Ćavija, Pedra i Pikea. Ali, to ne umanjuje hrabar nastup "bilih" u većem dijelu utakmice.

Splitska publika mogla je da vidi zvijezde poput Valdeza i Vilje u prvom poluvremenu, kao i Inijeste i Abidala u drugom. Barselona je u sastavu imala dosta igrača iz "B" tima.

Preveliki respekt domaćina u uvodu utakmice bio je očigledan, strah je okovao noge igrača u belim dresovima, ali poslije desetak minuta su se skinuli okove i zaigrali dobro. Tomasov i Vuković su opasno prijetili, mogao je Hajduk do gola... Mogla je i Barselona... Ipak, istakli su se golmani.

Fešte je bilo i na tribinama Poljuda. Navijači su uživali u dobrom fudbalu.

"Atmosfera je bila impresivna i bilo je uživanje igrati ovdje", izjavio je Gvardiola poslije utakmice.

Nadovezao se Inijesta:

"Bila nam je ovo prva utakmica, a igrali smo protiv čvrste ekipe, koja ima potencijal za učešće u evropskim takmičenjima".

HAJDUK: Subašić, Oremuš, Vejić (od 46. Trebotić, od 87. Džoni), Maloča, Lima, Inoha, Andrić (od 46. Vuković), Brkljača (od 64. Ljubičić), Tomasov (od 46. James), Anas Šarbini (od 46. Sarić, od 87. Jelavić), Vukušić (od 46. Ahmad Šarbini)

BARSELONA (prvo poluvrijeme): Valdez, Dalmau, Fontas, Lozano, Lobato, Keita, Karmona, Alkantara, Afelaj, Dos Santos Vilja.

BARSELONA (drugo poluvrijeme): Pinto, Maksvel, Abidal, Baliu, Oriol, Buskets, Riverola, Inijesta, Huan, Sorijano, Đefren.